banner200
banner222
17 Haziran 2016 Cuma 13:24
CHP'den 16 sayfalık 'AKP teröre yardım yataklık yapıyor' raporu
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AKP yetkililerinin çözüm sürecinde “PKK ve Öcalan’ı öven-aklayan açıklamaları”, süreç sona erdiğinde ise “PKK silahlanmasına-eylemlerine nasıl göz yumduklarına dair itiraflarına” ilişkin olarak, 13 sayfalık bir rapor hazırladıklarını belirtti.

Cankurtaran, son dönemlerde "CHP’yi terörle ilişkilendirmeye yönelik propaganda faaliyetleri yürütüldüğünü" belirterek, CHP Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi olarak buna karşı bir çalışma yaptıklarını kaydetti. “AKP, Teröre Yardım ve Yataklık Yapıyor” adı altında, 13 sayfalık bir rapor hazırladıklarını ifade eden Cankurtaran, hazırlanan kitapçığın halka da dağıtılacağını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir televizyon programında, TBMM Cezaevi İnceleme Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu üyelerinin yaptığı çalışmalar hakkındaki sözlerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önce çarpıtıldığını, daha sonra Erdoğan’ın geri adım atarak “Kılıçdaroğlu’nu sözlerini iyi ifade edememekle” eleştirdiğini belirten Cankurtaran, “Buna karşın gerek sosyal medyada ‘aktrol’ olarak adlandırılan kimi Twitter kullanıcılarının, gerekse de son olarak Ankara’da dağıtılan imzasız korsan el bildirilerinde CHP’ye yönelik benzer iftiraların sürdürülmeye devam edilmesi üzerine CHP olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek için atağa geçtik” dedi.

“YÜZLERİNE ÇARPIN”

Rapordaki bilgilerin gizli saklı olmadığını vurgulayan Cankurtaran, “Arşivler ortada. Hepsi AKP’lilerin gazete televizyon arşivlerinde olan kayıtlı konuşmaları. Ancak Erdoğan ve AKP yönetimi, şimdi bunları söylememiş gibi kalkıp Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtarak CHP’yi karalamaya çalışıyorlar. Bu raporu herkese dağıtacağız. Duyarlı vatandaşlarımızdan şunu rica ediyoruz. Bir daha CHP’ye iftira atıp terörle ilişkilendirmeye çalışırlarsa alın bu raporu AKP’li yöneticilerin yüzüne çarpın ve ‘Asıl terör işbirlikçisi sizsiniz’ deyin. Belki böylece insanlara iftira atmamayı öğrenirler” dedi.

“AKP, Teröre Yardım ve Yataklık Yapıyor” başlıklı 13 sayfalık rapor, “AKP’nin PKK ve Öcalan’ı Öven-Aklayan Açıklamaları, AKP’nin PKK Silahlanması ve Eylemlerine Göz Yumulmasıyla İlgili İtirafları, Bürokratların Açıklamaları, Öcalan’ın ‘AKP-PKK’ İlişkilerine Dair Beyanları” olmak üzere 4 bölümden oluşuyor. Rapora, www.chp.org.tr sitesinden de ulaşılabiliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 13:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol