banner200
banner235
banner225
16 Ağustos 2016 Salı 20:43
CHP, öğretmenlere gönderilen zorunlu bağış mesajını Meclis'e
banner188
banner213
banner230

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlere "15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine ve yaralanan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen dekontlarınızı kurum amirlerinize teslim etmeyi unutmayın" yazılı cep telefonu mesajı tepkiyle karşılandı.

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü dün öğretmenlerin cep telefonlarına mesaj göndererek 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların aileleri için başlatılan yardım kampanyasına destek olunmasını istedi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün SMS'inde şöyle denildi:

"15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine ve yaralanan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen dekontlarınızı kurum amirlerinize teslim etmeyi unutmayın. Gün şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkma günüdür."

Milletvekili Usluer: TBMM'de gündeme getireceğim

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlerden dekontları kurum amirlerine teslim etme isteği tepkiyle karşılandı. CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyacağını söyleyerek, "Bağış ve yardımda esas gönüllülüktür. Elbette ki hepimizin içi yandı. Elbette ki insanlarımız yaraları sarma telaşında. Ancak dekont istemek neyin nesi? Böyle bir uygulama yasal değildir. Böyle bir zorlama suç teşkil eder. Konuyu TBMM'de gündeme getireceğim" dedi.

Demir: Kimseyi tedirgin etmeye, fişlemeye gerek yoktur

Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir de sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan bağış kampanyası ile ilgili çalışanlara mesaj atması ve dekontların idareye teslimini istemeleri, isim takibi yapmaları yanlış bir tutumdur. Neden mi? Adı üzerinde bağış kampanyasıdır. Bağış yapan zaten gönülden yapmıştır dekontla işi olmaz. Darbe girişimi sonrası demokratik tutuma ihtiyaç vardır kimseyi tedirgin etmeye, ötekileştirmeye, fişlemeye gerek yoktur." ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.08.2016 20:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol