banner200
banner235
banner225
15 Haziran 2016 Çarşamba 20:03
CHP İstanbul gençlik kolları başkanından, Şamil Tayyar'a yanıt
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, AKP milletvekili Şamil Tayyar’ın meclis kürsüsünden kendisi hakkında söylediği yalanlara Halk TV’de katıldığı Sol Şerit programında yanıt verdi. Otlu,“Çözüm süreci denilen süreçte hendekler kazılırken, şehirlere bombaların yığılırken bunlara müdahale edecek olan devletin valilerini, kolluk güçlerini engelleyen AKP’dir” dedi.

'ŞAMİL TAYYAR KAFASINDA KURGU YARATIYOR'

AKP’li Şamil Tayyar, önceki gün meclis kürsüsünde İstanbul Gençlik Örgütleri Başkanı Kenan Otlu’nun 6 ay önce verdiği bir röportajda ‘‘Biz nasıl Gezi’de yan yana durduysak, nasıl 1 Mayıs’ta birlikte gaz yediysek, Ankara katliamında kanlarımız birbirine nasıl karıştıysa bu zulmün karşısında da yan yana, omuz omuza duralım” sözlerini çarpıtarak Otlu’yu hedef göstermişti. Halk TV’de yayınlanan Sol Şerit programında Tayyar’a yanıt veren Otlu, ‘‘Çözüm süreci denilen süreçte hendekler kazılırken, şehirlere bombaların yığılmasına müdahale edecek olan devletin valilerini, kolluk güçlerini engelleyen AKP’dir” dedi. Otlu yaptığı açıklamada, ‘‘Şamil Tayyar farklı bir algı yaratmak istediği için kafasında bir kurgu yaratıyor ancak önündeki metni okuduğunda kendisini yalanlamış oluyor. Hendeklere çağrı yaptığımız yönünde yalan söylüyor. Kendisi AKP tarafından maşa olarak kullanılan bir zavallı. 6 ay önce yayınlanan röportajda yer alan ifadelerim çok açık. Gezi’de tüm Türkiye nasıl yan yana durduysa 1 Mayıs’ta da ciddi bir direniş ortaya koydu. Gezi’de hiç kimsenin etnik ya da dini kimliğine bakılmadı. Gezi süreci AKP’nin en çok korktuğu süreçti. Onlar hala o süreçten korkuyorlar. Biz CHP gençlik örgütleri olarak hiçbir faşizmin karşısında boyun eğmeyeceğiz. Günü geldiğinde de bağımsız yargı organları AKP’den hesabı soracaktır’’ dedi.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Otlu ayrıca çözüm sürecinde AKP’li bakanların ve milletvekillerinin Öcalan’ı öven sözlerini de örnek gösterdi. Otlu, ‘‘Yalçın Akdoğan bakın ne diyor; ‘Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor’. Yalçın Akdoğan AKP’li bakan. Bir diğeri Mehmet Metiner. O da Tayyar’ın farklı bir versiyonu. O da şunu söylemişti; ‘Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.” Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Yiğit Bulut da şöyle demiş; ‘Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor.” En son da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatmak istiyorum. O da söyle konuşmuştu; ‘Çözüm Süreci'ni bunlar adeta Güneydoğu'da kendileri için silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar.’ O süreçte şehirlere bombalar yığılırken buna göz yumanlar aslında kendi suçlarını itiraf etmişlerdir” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.06.2016 20:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol