banner200
banner222
12 Ağustos 2016 Cuma 15:43
CHP, cezaevlerine heyet gönderilmesini istedi
banner188
banner213
banner230

BirGün / ANKARA

Meclis İnsan Hakları Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, bir heyet oluşturularak son günlerde yoğunlaşan hak ihlalleri ve ağırlaşan koşulları incelemek amacıyla cezaevlerinin ziyaret edilmesini istedi.

CHP milletvekilleri, cezaevlerinde yaşanılan hak ihlallerini TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na taşıdı.

Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre, 15 Temmuz öncesinde dahi cezaevlerinde kapasitesinin aşıldığını belirten CHP milletvekilleri, tutukluların yataklarda nöbetleşe şekilde yerlerde, tuvalet önlerinde yattıklarını belirtti.

Cevaevlerinde yaşanan bu kötü şartların üstüne darbe girişiminin ardından daha da artan mahpus sayısına dikkati çeken vekiller, yaşanılan sıkıntıları çözmek adına başlayan sevklerinmahpuslara yönelik sürgün olduğunu söyledi. CHP’li komisyon üyeleri, cezaevlerinde darbe girişimi öncesinde de varolan ciddi problemlerin, insan hakkı ihlallerinin katlanarak arttığını vurguladı.

CHP’lilerin komisyona yaptığı başvuruda, cezaevlerinde yaşanan işkence ve kötü muamele iddialarının araştırılması, aşırı yoğunluk ve artan hak ihlallerinin ortaya çıkarılması amacı ile bir heyetin oluşturulup şikayetlerin yoğunlaştığı cezaevlerine ziyaretlerde bulunması istendi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.08.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol