banner200
banner222
26 Temmuz 2016 Salı 16:23
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda 167 personel açığa alındı
banner188
banner213
banner230

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda "FETÖ" ile bağlantılı 167 personel açığa alınırken, 250 personel hakkında detaylı incelemenin ise sürdüğü bildirildi.

Darbe girişiminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda "FETÖ" ile mücadele için “İnceleme ve Çalışma Komisyonu” kuruldu. 7 gün 24 saat çalışan komisyon üyeleri çalışma yürütüyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen bakanlık çalışanlarının banka hesapları başta olmak üzere tüm bağlantıları inceleniyor. Sol'da yer alan habere göre; yapılan çalışmanın ardından 7’si üst düzey olmak üzere 167 personel açığa alındı. Komisyon, FETÖ ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen 250 personel hakkında ise incelemelerini sürdürüyor.


BAKANLIK ÜST YÖNETİMİNDE YÖNETİMİN YARISI DEĞİŞTİ
Bakanlık bünyesinde FETÖ ile ilişkisi tespit edilen genel müdür düzeyinde 7 üst düzey yöneticinin görevine son verildi ve açığa alındı. Bu kişiler arasında bir müsteşar yardımcısı da bulunuyor. Ayrıca Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyesi olan 11 kişinin üyeliklerine son verildi.

200 UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI İPTAL
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 200 Teknik Uzman Yardımcısı Alım Sınavı’nı iptal etti. Sınavın iptal nedeni Gazi Üniversitesi'nde devam eden FETÖ operasyonu. Üniversite rektörünün operasyonlar kapsamında gözaltına alınması üzerine Bakanlık, terör örgütünün sınav sonuçlarına etki etme ihtimaline karşı tedbir alıp sınavı iptal etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.07.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol