banner200
banner222
06 Şubat 2016 Cumartesi 19:22
Çevre Bakanı’ndan Yassıada yorumu: Kesilen 3-5 ağaç
banner188
banner213
banner230

Levon Bağış'ın sosyal medyada paylaştığı Yassıada fotoğrafının gözler önüne serdiği Yassıada'daki ağaç katliamı hakkında konuşan Bakan Eroğlu, Aydın'da bir şehir ormanı katledildi, ona sesinizi çıkarmıyorsunuz. Orada kesilen 3-5 tane ağaç ama orası Demokrasi Adası olacak" ifadelerini kullandı.

‘ORASI BİR KONGRE MERKEZİ OLACAK'

Bakanlığına bağlı kurumlar tarafından düzenlenen toplu temel atma ve açılış töreni için Aydın'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı, gündemle ilgili soruları cevaplandırdı.

Gazetecilerin Yassıada'da devam eden inşaat çalışmaları sırasında ağaçların kesildiği yönündeki sorusunu cevaplandıran Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

"Bakın biz İstanbul'u dünyanın kongre merkezi geline getirmek istiyoruz. Orası bir kongre merkezi olacak, gerçekten de ihtiyaç var. İstanbul'a eskiden kimse gelmiyordu. Haliç'in kokusundan, susuzluktan kimse gelmiyordu ama şu an İstanbul, dünyada görülmesi arzulanan ilk beş yer arasına girdi.

‘AĞAÇ KESTİKLERİNİ FALAN DUYMADIM'

Ben kestiklerini falan duymadım ama bir ağaç keserlerse, 20 ağaç dikeriz. Bunun sözünü veriyorum. 18 milyon fidan dikerek, İstanbul'u yemyeşil yaptık. Biz de bir ağaç kesmişsek, yerine 5 ağaç dikme mecburiyeti var. Eski ve yeni fotoğraflara bir bakın. Merak etmeyin, bizde rant falan yok.

‘BİZDE RANT YOKTUR'

Rant olsaydı, zaten bunlar yapılamazdı. Bakın bunu net olarak söylüyorum, rant eski Türkiye'de vardı. Eski Türkiye'de faiz lobisinin rantı vardı. Toplanan vergilerin yüzde 86'sı faiz olarak ödeniyordu. Yılda 60 milyar lira faiz lobisine gidiyordu. İhale lobisi ve ilaç lobisinin rantlarını kestik. Şimdi rant değil, hizmet var. Bizde rant yoktur." (Sputnik)


Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.02.2016 19:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol