banner237
banner241
20 Şubat 2016 Cumartesi 15:42
Cerattepe direnişi büyüyor: Binler Artvin'de buluştu

Cerattepe direnişi beşinci gününde mitinge hazırlanırken, Artvin’e doğru yola çıkan araçlar gece boyunca durduruldu. Mitinge getirilen fiili yasağa rağmen Artvin halkı ve illerden giden yurttaşlar eylem hazırlığına başladı.

15.00Cankurtaran'da polisin saldırıları karşısında kalabalık geri adım atmayınca yol açıldı. Yüzlerce kişi Artvin Valiliği önündeki mitinge katılmak için yaya olarak ve araçlarıyla harekete geçti.

14.00 Cankurtaran'da polisin saldırısına karşı direnen kalabalıktan bir grup Hopalı polisten ele geçirdikleri biber gazlarını uçurumdan aşağı attı.

13.30 Cankurtaran'da bekletilenlere polisin gaz bombalı saldırısı başlarken boğaların giriş yaptığı Artvin merkezinde bekleyiş sürüyor.

12.56 Hopa'da polis-jandarma barikatı önünde bekleyenlere polis saldırdı

Müdahale başladı. Polis gaz atıyor

— Aylin Nazlıaka (@AylinNazliaka) February 20, 2016

Sendika.org'da yer alan habere göre; Cerattepe direnişinin 5. gününde İstanbul, Ankara, Giresun, Sinop, Samsun, Bursa’dan Artvin’e çıkan otobüsler gece boyunca durduruldu. Ordu’da CHP eski milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu’na gösterilen bir belgeyle Artvin’e giden araçların aranması yönünde talimat olduğu söylendi. İstanbul’dan giden araçlar 8, Ankara’dan giden araçlar 13, Gerze’den giden araçlar 12 defa durduruldu. Artvin’in ilçesi olan Hopa’dan yola çıkanların önüne polis barikatı kuruldu. Trabzon’dan yola çıkanlara polis tarafından Artvin’e giremeyecekleri, mitingin yasaklı olduğu ve bütün bu durdurmaların yıldırma ve oyalama olduğu söylendi. Artvin merkeze kurulan çadırda sabah saatlerinden itibaren nöbet başlarken, Ankara’dan yola çıkan bir otobüs Artvin’e vardı.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 20.02.2016 15:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol