banner200
banner222
15 Eylül 2016 Perşembe 14:03
Cengiz Semercioğlu'na göre ölen polis memuru kabahatli
banner188
banner213
banner230

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Cengiz Semercioğlu bugün "Rüzgar, Sinan Çetin'in oğlu olmasaydı..." başlığıyla kaleme aldığı yazıda Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in karıştığı bir trafik kazasında hayatını kaybeden polis memurunu "emniyet kemerini takmaması" gerekçesiyle suçlu buldu.

Rüzgar Çetin'in karıştığı trafik kazasında alkollü olduğunu unutan Hürriyet yazarı Semercioğlu, "Zengin çocuğunun trafik kazasında adam öldürüp elini kolunu sallayarak çıkmasına nasıl itiraz ediyorsak... Haksız yere hapis yattığında da itiraz etmeliyiz" diyerek Rüzgar Çetin'in hapis yatmasına karşı çıktı.

Olayla ilgili haberlerde rahatsızlığını"Davayla ilgili yapılan haberlere ve yorumlara bakıyorum, hep şehit polis ve ailesinin penceresinden" cümlesiyle ifade eden Semercioğlu'nun yazısı şu şekilde:

"Rüzgar Çetin o talihsiz trafik kazasını yaptığı ilk günlerde yazdım; kazada şehit olan polisin emniyet kemeri takılı olsa herkesin hayatı başka şekilde akacaktı...

Trafik polisi kazadan yaralı kurtulacak, çocukları babasız büyümeyecekti. Rüzgar Çetin de yaralama suçundan yargılanacak, hâlâ hapis yatıyor olmayacaktı.

Bu yüzden daha ilk günlerde dedim; Emniyet Müdürlüğü trafikteki tüm polislere emniyet kemeri takma zorunluluğu getirmeli. Hem de en ağır şekilde... Takmayan memura disiplin cezası, sicile işleme, meslekten men etmeye varana kadar en ağır cezalar uygulanmalı... Ders alan kim? Hâlâ böyle bir yönetmelik çıkmış değil! Ama bu yüzden bir polis memurunun çocukları yetim, genç bir adam demir parmaklıkların arkasında kaldı...

Rüzgar Çetin tutuklandı

Adalet herkese eşit şekilde işlediği zaman adalettir: Zengine de, fakire de, ünlüye de, ünsüze de... Zengin çocuğunun trafik kazasında adam öldürüp elini kolunu sallayarak çıkmasına nasıl itiraz ediyorsak... Haksız yere hapis yattığında da itiraz etmeliyiz. Şimdi soruyorum, Rüzgar Çetin eğer Sinan Çetin’in oğlu olmasaydı hâlâ hapiste olur muydu? Çoktan unutup gitmiştik bu kazayı. Ama sadece Sinan Çetin’in oğlu olduğu için herkesin gözü bu davanın üzerinde, herkes “Aman Rüzgar tutuksuz yargılanmasın” derdinde... Bu dava giderek Sinan Çetin’den 40 yılın intikamını alma davasına dönüşüyor sanki. Çünkü Sinan Çetin bildiğini her zaman bodoslama söylediği için, çıkıntı olduğu için 40 yıldır bu ülkede antiptik bulunur, sevmeyeni seveninden çoktur... Davayla ilgili yapılan haberlere ve yorumlara bakıyorum, hep şehit polis ve ailesinin penceresinden.

Hadi geçtim baba Sinan Çetin’i... Peki bu Rüzgar’ın annesi yok mu, kardeşleri yok mu? Annesi, babası da dahil olmak üzere kimse “suçunun cezasını çekmesin” demiyor. Ama 8 aydır çeşitli nedenlerle ertelenen davada tutuksuz yargılanmanın önü açılmasın diye kampanya yapılacak neredeyse. Rüzgar Çetin’i hayatımda görmüşlüğüm yok. Ama sadece Sinan Çetin’in oğlu olduğu için bu muameleyi görüyor olması adalet adına beni rahatsız ediyor..."

**

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in işletmeci oğlu Rüzgar Çetin, Beşiktaş'ta lüks aracıyla, karşı yönden gelen polis aracıyla çarpışmış, araçta bulunan polis memuru İsmet Fatih Alagöz kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Hakkında hazırlanan iddianamede Rüzgar Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilirken, "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlarından 3 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.09.2016 14:03
Anahtar Kelimeler:
AdaletDavaBeşiktaş
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol