banner200
banner222
19 Mayıs 2016 Perşembe 12:23
Cemil Bayık'tan CHP'ye çağrı
banner188
banner213
banner230

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Azadiya Welat ve Yeni Özgür Politika gazetelerine yazdığı yazısında Erdoğan'ı eleştirdi, CHP'ye çağrıda bulundu.

"Tayyip Erdoğan faşist diktatörlüğünü kurmak için Türkiye'yi bölünmekten kurtarıyoruz yalanını atıyor. Kendisi Türkiye'ye bir operasyon yaptığı halde 'Türkiye'ye operasyon yaptırmayız ve böldürmeyiz' diyerek faşist güçleri yanına alarak amacına ulaşmayı hedefliyor" diyen Bayık, "Erdoğan şimdi Kürt düşmanlığı üzerinden faşist güçleri ve tüm Kürt düşmanlarını yanına alarak hegemonya kurma amacına ulaşmak istiyor. Her gün Kürtlere saldırması, HDP'yi hedeflemesi, kendisini vatan kurtarıcısı göstermesi tamamen bu amaçla ilgilidir. Türkiyeli tüm demokrasi güçleri, hatta kendine Kemalist diyen güçler de bunu görmelidirler. CHP de bu gerçeği görmelidir" ifadelerini kullandı.

Yazısına "CHP ve gerçekten demokrat ve samimi ulusalcılar şunu görmelidir; Kürtleri yok ederek yeni bir Türkiye yaratmak mümkün değildir" şeklinde devam eden Bayık, "Bu politika Türk halkına da Türkiye'ye de hizmet etmiyor. Demokratik ulusçuluğa dönülmeli, yeni Türkiye demokratik temelde birlikte yaratılmalıdır. Demokratikleşme ve yerel demokrasi içinde Kürtlerle birlikte yeni Türkiye kurulabilir. Böylece Türkiye'nin birliği güçlenir, güçlü Türkiye gerçekleşir; Ortadoğu'yu demokratik karakteriyle etkiler" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.05.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol