banner200
banner222
25 Ağustos 2016 Perşembe 13:23
‘’Cemaatle ilgisi olmayanlar da cezalandırılıyor’’
banner188
banner213
banner230

BİRGÜN/ANKARA

CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek, yargıya yönelik operasyonlarda hükümetin kendi istekleri doğrultusunda karar vermeyen kişilerin açığa alınmasını da sağladığı iddiasında bulundu.

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, cemaatlerle hiç ilgisi olmayan yargı mensuplarının cemaatin aktif elemanı gibi gösterilmeye çalışıldığını ifade etti. Böylelikle nitelikli hakim ve bürokratların görevlerinden uzaklaştırıldığını belirten Zeybek, bu kişilerin yerine deşifre olmayan cemaat üyelerinin getirilmeye çalışıldığını kaydetti.

Yargının önemli olduğunu güven duygusunun zedelenmemesi gerektiği uyarısında bulunan Zeybek, yargının içinin bilinçli şekilde boşaltılmaya çalışıldığına dikkati çekti. Zeybek açıklamasında şunları kaydetti:

‘’Türk milleti adına karar veren hakimlerin zarar görmesi engellenmeli ve bu hakimlerimizin görevlerinin başına dönmeleri sağlanmalı. AKP’nin isteklerini yerine getirmeyen Türk milleti adına karar veren adaletin tecelli etmesi için uğraş veren yargı mensuplarının açığa gözaltına alınmaları düşündürücüdür. Durum titizlikle incelenmeli suçsuz olan kamu görevlileri korunmalıdır.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.08.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol