banner200
banner222
17 Şubat 2016 Çarşamba 14:43
Cem Karaca'nın hayatı oyun oluyor
banner188
banner213
banner230

Türk müziğinin efsane isimlerinden, Anadolu rock’ın öncüsü, 2004 şubatında kaybettiğimiz Cem Karaca’nın hayatı oyun oluyor.

Radikal'in haberine göre Aysa Prodüksiyon ve Kolektif Sanat işbirliğiyle hazırlanan ‘Ömrüm’ adlı tek kişilik müzikli gösteride Renan Bilek rol alacak. Yapım ekibinin ‘bir Cem Karaca öyküsü’ olarak tanımladığı gösteride Türk rock müziği sanatçısı, besteci, tiyatrocu ve sinema oyuncusu Cem Karaca’nın doğumundan ölümüne dek eserleri eşliğinde hayatı anlatılacak. Götseri için; basta Eylem Pelit, davulda Mert Türkmen, klavyede Halil İbrahim Işık ve gitarda Evrim Arslan’dan oluşan Eylem Pelit Orkestrası kronolojik bir akışla yer alan yaklaşık 20 Cem Karaca parçasından oluşan bir seçki hazırlıyor.

Gösterinin aynı zamanda yazarlığını ve yönetmenliğini de üstlenen Renan Bilek projeyi şu sözlerle anlatıyor: “Benim Cem ağabeyin adını caddelere verecek, heykelini dikecek gücüm yok. Ben bir sanatçıyım, ustamı ancak, sanatımla anar, işimle yad edebilirim. İşte ben de bunu yapmaya çalıştım. Bir methiye düzmek değil amacım. Olsa olsa, sadece memleketimin ya da bu mükemmel coğrafyanın değil, bence dünyanın en önemli seslerinden biri olan Cem Karaca’nın unutulmamasına bir katkı çabasıdır.”

‘Ömrüm’ ilk olarak 26 Şubat, 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek. Biletler Biletix ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden biletler temin edilebilir.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.02.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol