banner200
banner225
07 Ağustos 2016 Pazar 11:03
Çavuşoğlu: Kulaklarından tutup getireceğiz
banner188
banner213

Bazı temaslarda bulunmak üzere Antalya'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu ile Serik ilçesindeki Çınaraltı Demokrasi Meydanı'nda süren "demokrasi nöbeti'ne katıldı. Programda konuşma yapan Çavuşoğlu, darbe girişimi gecesi Samsun'da olduğunu ve o gece yaşadıklarını anlattı. Çavuşoğlu, 15 Temmuz gecesi kadınların, çocukların milletin üzerinden tanklarla geçen, helikopterleden her yerde ateş açan, "evladım yapma" diyen kadınlara kurşun sıkan hainlerden hesap sorulacağını söyledi.

'Hepsinin hesabı sorulacak'

Çavuşoğlu, "Dışarıdakileri gidip, getireceğiz, FETÖ'yü de Türkiye'ye getireceğiz, eğer kanun, hukuk varsa Amerika da FETÖ'yü bize verecek. Diğerlerini de getireceğiz kulaklarından tutup getireceğiz. Şimdi köprü altlarından, rögarlardan çıkıyorlar. Fare gibi Yunanistan'a kaçtılar, yerin altına girdiler. Nereye girerseniz girin, sizi oradan çıkaracağız ve milletin, şehitlerimizin hesabını sizden soracağız" dedi.

AB'ye seslendi: 'Kime ders veriyorsunuz?'

Batı'nın darbe karşısındaki tutumuna yönelik eleştirilerini yineleyen Çavuşoğlu, "İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasiyi savunan Avrupa Konseyinin başkanlığını yapmışım. 47 ülkenin meclisinin başkanlığını yaptık, siz kime hesap soruyorsunuz, kime ders veriyorsunuz? Ders vermeye kalkanların hepsine telefonda cevabını veriyorum, hem ağır bir biçimde veriyorum" diye konuştu.

'Haddi bil sen önce'

Kimsenin Türkiye'ye ders veremeyeceğini söyleyen Çavuşoğlu, "Bunların asıl derdinin kıskançlık, nefret, İslam karşıtlığı" ifadesini kullandı. AB ülkelerindeki aşırı sağ ve ırkçı hareketlerin yükselişine de değinen Çavuşoğlu, "Sen önce kendi ülkendeki radikalizme çözüm bul, bu senin için de tehlikelidir, insanlık için de tehlikelidir. Sen önce kendi sorununu çöz ondan sonra benim vatandaşlarıma radikal de, haddini bil sen önce" şeklinde konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.08.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol