banner200
banner222
13 Eylül 2016 Salı 14:03
Çanakkale Belediye Başkanı: Kayyumla değil Sur halkıyla kardeşiz
banner188
banner213
banner230

Kayyum atanan Sur Belediyesi ile ‘kardeş şehir’ olan Çanakkale’nin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Kayyumlar demokrasilerde halkı temsil edemez. Biz kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir” dedi.

Çanakkale’nin kardeş şehri Sur Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından AKP'den gelen spekülatif açıklamaların Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelmesi üzerine, Gökhan açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Olay Gazetesi’ne konuşan Belediye Başkanı Ülger Gökhan, kayyumlarla değil Sur halkıyla kardeş olduklarını söyledi.

Kayyumların demokrasilerde halkı temsil edemeyeceğini belirten Gökhan, “Çanakkale halkı ile Sur halkının kardeşliğine laf ediliyor. Kendi işlerine bakacaklar. Biz kardeşliğimizi sürdüreceğiz, onlara rağmen” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı’nın değerlendirmeleri şöyle:

“Biz kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir. Bu kardeşlik kurulmuştur ve ilelebet devam edecektir. Biz demokrasilerde kayyumların halkı temsil etmediğine inanırız. Kayyumlar demokrasilerde halkı temsil edemez. Halkı seçilmiş olan insanlar temsil eder. Eğer böyle bir sıkıntıları varsa, seçim yapar, kim seçilirse halkı o temsil eder.

“Ama bizim kardeşliğimiz, anlaşmamız, Çanakkale halkı ile Sur halkının kardeşliğidir. Dolayısıyla kayyum falan bizim muhatabımız değildir, kendileri muhatap alsınlar. Onlara da o yakışır. Bu durumun sık sık gündeme, spekülatif iddialar ile getirilmesi son derece yakışıksızdır. Bilgisizce yapılan yorum ve değerlendirmeler siyasi ortamı geliştirmez.

“‘Her yıl yapılan bienal’ diye bir beyanat da var. Bienalin bile ne zaman yapıldığını bilmeyen bir kişi eleştiri getiriyor. Demokrasiden haberi olmayan insanlar demokrasi havarisi kesiliyor. Bir halkı kayyumun temsil etmeyeceğini, bilmeyen, anlamayan insanlar Çanakkale halkı ile Sur halkının kardeşliğine laf ediyor. Kendi işlerine bakacaklar. Biz kardeşliğimizi sürdüreceğiz, onlara rağmen.” (imc)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 13.09.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol