banner200
banner222
18 Mayıs 2016 Çarşamba 14:43
Can Dündar'a saldırının şüphelisinin Haluk Kırcı ile fotoğrafı
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıyı azmettirmek suçundan gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla mahkemece serbest bırakılan Ergün Celep’in, Bahçelievler katliamı suçlularından Haluk Kırcı ile bir düğünde çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Çağlayan Adliyesi’nin önünde 6 Mayıs'ta Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik silahlı saldırıyı azmettirmek suçundan gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla mahkemece serbest bırakılan Ergün Celep’in ilginç ilişkilerine işaret eden bir fotoğraf ortaya çıktı.

Bir düğünde çekilen fotoğrafta, Celep, Haluk Kırcı ile birlikte görülüyor. Dündar’a saldıran Murat Şahin ile ilişkili olarak gözaltına alınan ve "yeraltı dünyasında belli grupları organize ettiği" iddia edilen Ergün Celep’in Kırcı ile fotoğrafının 29 Nisan'da çekildiği belirlendi.

"Emektar reisimiz"

Celep sosyal paylaşım hesabından yayımladığı fotoğrafın altına “Emektar reisimiz Haluk Kırcı ile vekilimiz İhsan Barutçu’nun düğününden güzel bir kare” diye yazıyor. Yine Celep’in aynı düğünde kaset skandalı nedeniyle MHP’den uzaklaştırılan eski milletvekili İhsan Barutçu, işadamı İsmail Cevahir ve polis müdürü olduğu belirtilen Fatih isimli bir kişiyle çektirdiği fotoğrafta “Çok değerli büyüğümüz İsmail Cevahir ve polis müdürümüz Fatih bey düğünümüz şeref vermişlerdir” diye not düştüğü görülüyor.

Haluk Kırcı, "Bahçelievler Katliamı" olarak anılan 8 Ekim 1978'de 7 TİP’li öğrenciyi öldüren suçlulardan biriydi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol