banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 11:42
Can Dündar ve Erdem Gül için ağırlaştırılmış müebbet istendi!
banner188
banner213
banner230

MİT TIR'larına ilişkin görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül hakkındaki iddianame tamamlandı.

MİT TIR'larına ilişkin görüntüleri yayınladıkları için tutuklanan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkındaki iddianame tamamlandı. Her iki gazeteci için bir kez ağırlaştırılmış, bir kez de müebbet hapis cezası talep edilen iddianamede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığı şikayetçi olarak yer aldı.

İddianameyi hazırlayan savcı Dündar ve Erdem için, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme", "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen yada tamamen engellemeye teşebbüs etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek isteyerek yardım etme" suçlarından ayrı ayrı bir kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kez müebbet ve 30 yıla kadar hapis cezası istedi.

İddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianamede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığı şikayetçi olarak yer aldı.


Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 11:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol