banner200
banner222
17 Haziran 2016 Cuma 11:03
Cağaloğlu velilerinden siyah kurdeleli protesto: Çocuklarımıza
banner188
banner213
banner230

SERBAY MANSUROĞLU / serbaymansur@birgun.net

İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi velileri sabah saatlerinde okul önünde toplanarak çocuklarına sahip çıkmak için protesto eylemi yaptı. Beyaz tişört giyip siyah kurdele takan velilerin okula girmelerine izin verilmedi.

Okul idaresinin talebi üzerine okula sivil polisler geldi. Polis Veli'lerin çocuklarına sahip çıktığı bildiriyi okumalarına izin vermedi.

Okutulmayan açıklama

Bildiride şu ifadeler yer alıyordu: Bizim çocuklarımız kimsenin karanlık rüyalarının figüranı değildir. Ne bizler ne de çocuklarımız bizlere biçilen bağnaz elbiseyi giymeyeceğiz. Bizler kindar ve dindar nesiller değil ahlaklı, erdemli, bilgili, vatansever, özgür ve barışçı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Toplumun tüm dinamiklerini, çocuklarımıza be geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Buradayız, beraberiz, çoğalıyoruz. Bundan sonra da Veli'ler olarak okulda, sokakta alanlardayız.

Veliler BirGün'e konuştu

Gazetemize konuşan veliler, "Amacımız okulumuzun bahçesinde yakamızda siyah kurdelelerimizle sessiz protesto yapmaktı. Ancak engellendik. Çocuklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmakta kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol