banner200
banner222
05 Eylül 2016 Pazartesi 12:23
’Cadı avına son verin’’
banner188
banner213
banner230

BİRGÜN/ANKARA

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, iktidarın darbeye karşı mücadele adı altında demokrasiye darbe vurduğunu, muhalif avına çıktığını bildirerek, ‘’Siyasi iktidar hukuksuzluklara bir an önce son vermelidir’’ dedi.

Koramaz yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin bastırılmasının ardından ülkenin AKP eli ile yeni bir baskı dönemi içerisine sokulduğunu ifade etti.

‘’Diktatörlüğe teslim olmayacağız’’

Siyasi iktidarın belirgin özelliği olan muhalefeti sindirmek ve yok etmeye çalışmanın darbe girişimi ardından hız kesmeden devam ettiğini bildiren Koramaz, açıklamasında şunları kaydetti:

‘’Yıllardır iktidar ortaklığı yapan AKP ve Cemaate karşı muhalif olan kesimler OHAL kapsamında ardı ardına çıkarılan KHK’lar ile hedef tahtasına oturtuldu. Son olarak 672 sayılı KHK ile emeği, barışı, demokrasiyi ve laikliği savunan kamu çalışanları görevlerinden alındı.

Bilimi ve demokrasiyi savunan akademisyenlerin üniversitelerden tasfiye edilmesi AKP zihniyetinin demokrasi ile arasındaki çelişkiyi ortaya koymaya yetmektedir.

Hiçbir gerekçe göstermeksizin hukuksuzca gerçekleşen görevden almalar ve diğer işlemlerin ne anlama geldiğini bizler çok iyi biliyoruz. Diktatörlüğe asla teslim olmayacağız.

Darbeye karşı mücadele adı altında demokrasiye darbe vuran ve muhalif avına çıkan siyasi iktidar hukuksuzluklara bir an önce son vermelidir.

Aralarında üyelerimizin de bulunduğu kamu çalışanlarının görevlerinden alınmasını şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz.’’

KHK’lar ile hukuksuzca haklarında işlem yapılan kamu çalışanlarının görevlerine iade edilmesini isteyen Koramaz, ‘’KHK’lar ile başlatılan cadı avına acilen son verilmelidir’’ çağrısında bulundu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.09.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol