banner200
banner222
23 Mayıs 2016 Pazartesi 21:23
Burhan Kuzu'dan Bülent Arınç'a: Yanlış algılamış
banner188
banner213
banner230

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı öncesi, parti genel merkezine gelişinde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, olağanüstü kongreye ilişkin eleştirilerini ve "kongrede kendisine yer ayrılmadığı"nın hatırlatılması üzerine ise Kuzu, "Arınç yıllardır parti içinde bulunmuş bir arkadaşımız, büyüğümüz. Hizmeti için bir şey diyemeyiz ama bu son alınganlığını doğru bulmam. Çünkü ben partinin kurucu üyesiyim. Eski bakanlarla beraber, aynı yerde oturduk, mutlaka onun yeri de orasıdır. Öyle biliyorum. İl başkanları arasında, delegelerin yeri olarak belki gösterilmiş olabilir. Mutlaka konumu oradadır. Bir yanlış algılama var gibi geliyor bana" ifadesini kullandı.

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HÜKÜMET KURULUNCA HIZLANIR"
Kuzu, Anayasa değişiklik teklifinin ne zaman Meclise geleceğine ilişkin soruya da "Daha önce böyle bir şey söylendi ama partili Cumhurbaşkanlığı veya başka bir alternatif konusunda verilmiş bir karar yok. Benim duyduğum böyle en azından. Belki bundan sonra hükümet kurulunca hızlanabilir. Belli bir süreçte gelir, daha seçime çok var nasıl olsa" cevabını verdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.05.2016 21:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol