banner200
banner225
16 Haziran 2016 Perşembe 13:43
Buldan: Bu acıyı biliyorum, Hurşit Külter'i serbest bırakın
banner188
banner213
banner230

Meclis Başkanvekilliği görevini yürüten HDP'li Pervin Buldan, 21 gün önce gözaltına alınıp bir daha kendisinden haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter için devlete seslendi. Eşi Savaş Buldan'ı 2 Haziran 1994 tarihinde kaçırılıp katledilen Pervin Buldan, yaşadığı acının ne demek olduğunu dile getirerek, Külter'in serbest bırakılmasını yineledi.

'ACIYI TAHMİN EDİYORUM'

Külter'in kaybedilmeye çalışıldığını belirten Buldan, "Gerek medya, gerek Meclis'te olsun birçok kampanya başlattık. Ancak günlerdir sonuç alamıyoruz. Bu acıyı bilen birisi olarak, Külter ailesinin ne durumda olduğunu tahmin ediyorum. Çok büyük bir acı. Bir an önce serbest bırakılmalı" çağrısı yaptı.

90 yıllar da idari bir pratik olarak zorla kaybetme, infaz, faili beli cinayetlerin yaşandığını ancak günümüze kadar hiçbir şeyin değişmediğini dile getiren Buldan, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde AKP tarafından "biz gidersek beyaz toroslar gelir" açıklamalarını hatırlattı.

Acıyı yaşamış biri olarak devlete seslenen Buldan, şöyle devam etti: "Aslında bu söylem AKP hükümetinin kayıpları tekrardan başlatacağının bir işaretiydi. Tek başlarına iktidar olmalarına rağmen bunu gündemlerine aldılar. Görgü tanıkları var ancak Külter'den haber alamıyoruz. Bir kayıp yakını olarak Külter'in akıbetinin kötü sonuçlanmamasını umut ediyorum. Türkiye'de artık bu tür kötü olaylar yaşanmamalıdır. Bu olaylara karşı büyük bir mücadele verilmiştir. Hurşit Külter arkadaşımızın serbest bırakılmasını istiyoruz." (D)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.06.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol