banner200
banner235
banner225
29 Nisan 2016 Cuma 14:24
'Bugün eteğini kısaltan, lisede en değerli şeyini kaybeder'
banner188
banner213
banner230

Amasya'da Mehmet Paşa Ortaokulu'nda öğretmen olarak görev yapan olan Abdussemat Arslan’ın derste kullandığı “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” ifadesinin ardından Merzifon ilçesindeki bir okulda görevlendirildiği ortaya çıktı.

Abdussemat Arslan’ın disiplin yönünden "kınama" cezası ile cezalandırıldığı, idari yönden ise görev yaptığı okuldan alınarak Merzifon ilçesindeki bir okulda görevlendirildiği belirtildi.

"BİR SÜNNİ, ALEVİDEN ÇOCUK YAPARSA ÖLÜR"

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Amasya'da Mehmet Paşa Ortaokulu'nda öğretmen olarak görev yapan olan Abdussemat Arslan'ın derste "Bir Sünni, Alevi ile evlenirse yüz kırk kırbaç cezası ile cezalandırılır, çocuk yaparsa ölür", “Kurtuluş Savaşı’na yardım eden bayanların başı kapalı olduğu için biz bu savaşı kazandık, bugün olsa kazanamayız”, “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” ifadelerini kullanmasının ardından cezalandırılıp cezalandırılmadığını sordu.

VERİLEN CEZA: KINAMA VE OKUL DEĞİŞTİRME

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen yanıta ise kınama cezası verildiği ve başka bir okula gönderildiği ifade edildi. Bakanlığın yanıtında, “Amasya Valiliği konuya ilişkin olarak; Adı geçen öğretmen hakkında yapılan soruşturma neticesinde, disiplin yönünden ‘Kınama’ cezası ile tecziye edildiği, idari yönden ise görev yaptığı okuldan alınarak Merzifon ilçesindeki bir okulda görevlendirildiği, ayrıca okul müdürünün soruşturma açılmasını engellediği iddialarının ise sübuta ermediği belirtilmektedir” denildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 29.04.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol