banner200
banner222
27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:43
'Brexit' müzakerelerine liderlik edecek isim: Michel Barnier
banner188
banner213
banner230

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB ile Birleşik Krallık arasında gerçekleştirilecek ayrılık müzakerelerine AB adına Fransa eski Dışişleri Bakanı ve AB Komisyonu eski üyesi Michel Barnier'in liderlik edeceğini açıkladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Barnier'den 'yetenekli bir müzakereci' sözleriyle bahseden Juncker, Barnier'in 'müzakereleri yönetme adına önemli politika alanlarında zengin bir tecrübeye ve AB ülkelerinin başkentleri ile Avrupa Parlamentosu'nda geniş bir iletişim ağına' sahip olduğunu ifade etti.

Daha önce Fransa Dışişleri Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı görevlerini yürüten ve 2010-2014 yılları arasında AB Komisyonu'nun iç piyasalar ve hizmetlerden sorumlu üyeliğini yapan Michel Barnier'in, 1 Ekim tarihinde göreve başlaması bekleniyor.

İngiliz The Independent gazetesinde yer alan bir habere göre, AB Komisyonu, Birleşik Krallık Lizbon Anlaşması'nın AB'den ayrılma şartlarını düzenleyen 50. maddesini resmi olarak yürürlüğe sokmadan önce ülkeyle ayrılık müzakerelerine başlamayacağın belirtti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.07.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol