banner200
banner222
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:03
Bozdağ: '1 dolarlar çok önemli bir mesaj taşıyor'
banner188
banner213
banner230

Darbecilerin üzerinden çıkan 1 dolarlara dikkat çeken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ben bunun darbecilerle ilgili ve bu darbeye fiilen katılmayıp da destek verenlerle ilgili de çok önemli bir mesaj olduğunu düşünüyorum ama bu mesajın içeriği henüz netleşmiş değil, soruşturma ve yargılama sürecinde ortaya çıkacak" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Habertürk televizyonunda katıldığı programda darbe girişimi ve yaşanan sürece ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan Bozdağ, darbe girişiminin başarılı olması halinde Fetullah Gülen'in Türkiye'ye gelme ihtimaline ilişkin, "Benim kanaatim, gelirdi. Çünkü darbeyi yapan Fetullah Gülen, 40 yıldır bu darbe için hazırlanıyor. Devletin kılcal damarlarına kadar sızdıran ve bunların hepsini vakti için hazırlayan bir beyin o" değerlendirmesinde bulundu.

"Ordumuzu FETÖ'nün ordusu olmaktan çıkarmamız lazım"

Bozdağ, akıllara takılan bütün soruların yanıtlarının yargı yoluyla bulunacağını belirtti. Adalet Bakanı Bozdağ, bir soru üzerine, dün yayımlanan kararnamedeki ihraçların son derece önemli olduğuna vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bu yapılanmanın gücü artık herkes tarafından ifade ediliyor ve bu gücün kırılması da isteniyor. Darbeye bu gücün katıldığı da çok açık. Bunlar tespit edildikçe gereği de yapılacaktır. Devam eden soruşturmalar içerisinde tespit edilenler var, edilememiş olanlar var, bunların hepsi çıkacaktır.

Türk ordusu içerisinde darbeye karışanlarla ilgili tereddütsüz adımlar atılacaktır. Burada olmayabilir ama darbeye karışmışsa, buişe tevessül etmişse, bunlarla ilgili adımları atmamız gerekir. Çünkü ordumuzu, Fetullah Gülen'in ordusu olmaktan çıkarmamız gerekiyor. Bizim ordumuz kimin ordusu? Türk Silahlı Kuvvetleri, ne diyoruz, 'Türk ordusu' diyoruz. Ama FETÖ'nün ordusu haline gelmiş. Şimdi bizim ordumuzu FETÖ'nün ordusu olmaktan çıkarıp aziz Türk milletinin ordusu haline getirecek adımları kararlılıkla atmamız lazım. Onun için de bu konuda hükümetimiz de komuta kademesi de kararlıdır ve gereken ne ise yapılacaktır."

Bir dolarların sırrı

Darbecilerin üzerinden çıkan 1 dolarlara dikkat çeken Bozdağ, darbeye karışan herkesin üzerinden çıkan bir dolarlık banknotların bir anlamı, mesajı olabileceğini söyledi.

Çocuklara '1 dolar' dağıttıkları için gözaltına alındılar

"Bir dolarların bir tür şifre olduğu çok açık ama nedir onu yargı ortaya çıkaracak" diyen Bozdağ, bu olayın basına yansımasından sonra bir dolarların bir kısmının imha edilmiş olabileceğine dikkati çekti.

Bir dolarlarla ilgili soru işaretlerinin yargılama sürecinden sonra netlik kazanacağını aktaran Bozdağ, "Bunu tesadüfle kimse izah edemez. Ne hikmettir darbeye karışan herkesin üzerinden bu çıkıyor, herkesin cebinden bir dolar çıkıyor, bunun bir anlamı var, bu anlam yargılama sürecinde ortaya çıkacaktır. Ben bunun darbecilerle ilgili ve bu darbeye fiilen katılmayıp da destek verenlerle ilgili de çok önemli bir mesaj olduğunu düşünüyorum ama bu mesajın içeriği henüz netleşmiş değil, soruşturma ve yargılama sürecinde ortaya çıkacak" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.07.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol