banner200
banner235
banner225
05 Mart 2016 Cumartesi 10:42
BirGün'den açıklama: Doğru hesabı yanlış masada görmeyeceğiz
banner188
banner213
banner230

AKP iktidarı medyaya yönelik baskılarını günden güne artırıyor. Son olarak Zaman gazetesine kayyum atandı. Zaman’ın ve bugün hala iktidar yandaşı olan gazetelerin AKP’nin “yükselme” döneminde yaptıkları etik dışı yayınları unutmadık. Birçok insanın geleceği, hatta hayatıyla oynandı.

Türkan Saylan’ın ve aralarında gazetecilerin de olduğu daha nice insanın başına örülen çoraplar hafızamızdaki yerini en canlı şekilde koruyor. Ancak dün Zaman’a atanan kayyum, bu suçların hesabını sormak için görevlendirilmedi. Bugün iktidar eliyle, havuzdan olmayan tüm medya organları susturulmaya çalışılıyor.

Atanan kayyumlar da bu politikanın bir parçası. Bir gazeteye kayyum atanması, iktidarın beğenmediği her gazeteye kayyumun atanabilmesi anlamına gelir. AKP’nin bir dikta rejimi tesis etme noktasındaki tüm operasyonlarının karşısındayız. Doğru hesabı yanlış masada görmeyeceğiz. Yarın, dün işlenen suçların hepsinin hesabı sorulacak. Biz ise bugün öfkeyle hareket edip hukuksuzluğun genelleşmesine sessiz kalmayacağız.

BirGün

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.03.2016 10:42
Anahtar Kelimeler:
AkpMedyaBirgün
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol