banner200
banner222
12 Eylül 2016 Pazartesi 10:44
Binali Yıldırım'dan ABD'ye: Herkes kendi işine baksın
banner188
banner213
banner230

28 belediyeye el konulması kararını yorumlayan başbakan Binali Yıldırım, "Bazı belediyeler bölücü terör örgütünün lojistik merkezi haline gelmişti. Her şey hukuk içinde yapılıyor" dedi. Yıldırım, ABD Başkonsolosluğu'ndan yapılan "endişeliyiz" açıklaması üzerine de "Herkes kendi işine baksın, Türkiye'nin kimseden ders almaya ihtiyacı yoktur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı namazını Üsküdar'daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'nde kıldı. Yıldırım, cami çıkışında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. 28 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili bir soru üzerine Yıldırım, yeni görevlendirmelerin olabileceğini belirtti.

28 belediyeye kayyum atanması

Başbakan Yıldırım, "Ne yazık ki bazı belediyeler, özellikle bölücü terör örgütünün adeta lojistik merkezi haline gelmiştir. Devletin kaynaklarını, milletin vergilerini, şehrin, ilçenin, beldenin güzelleşmesi için harcayacaklarına öyle veya böyle bölücü terör örgütüne aktarmak gibi bir yasal olmayan faaliyet içine girmişlerdir. Görevden alınan belediyelerin tamamında böyle bir durum söz konusudur. Bunlar yapılan soruşturmalarla ortaya konmuş gerçeklerdir. Yapılan hukuki süreç sonunda ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla birilerinin Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkmasını asla kabul etmek mümkün değildir" dedi.

Fırat Kalkanı Operasyonu

Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili soruya da, "Amaç DAEŞ gibi diğer benzer terör örgütlerini bölgeden uzaklaştırmak ve burayı gerçek sahiplerine teslim etmek. Dolayısıyla bir sınır güvenliğimiz yüzde 100 emniyet altına alınacak, iki vatandaşlarımızın canına ve malına yönelik her türlü tehdit tamamıyla ortadan kaldırılacak. Bunlar yüzde 100 sağlanıncaya kadar ve bölge tüm terör örgütlerinden temizleninceye kadar Özgür Suriye Ordusu'na yaptığımız bu destek ve bölgeyi terörden temizleme faaliyete devam edecek" diye yanıt verdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 12.09.2016 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol