banner200
banner235
banner225
24 Mayıs 2016 Salı 19:04
Binali Yıldırım Hükümet programını açıklıyor: İlk hedef
banner188
banner213
banner230

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın pazar günü görevlendirmesinin ardından bugün kurulan 65. hükümetin programını açıklıyor.

Binali Yıldırım, "Artık gün bugündür, yeni anayasa başkanlık sistemi de dahil olmak üzere yeni yönetim sistemini belirleyecek değişikliğik, 26. yasama döneminde AK Parti yönetimi olarak en öncelikli konumuz olacaktır. İlk defa millet iradesiyle gerçekleştirilecek anayasanın yapımında diğer partileri de görmeyi bekliyoruz yanımızda" dedi.

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

“Bir bayrak değişimi olduğunun altını çizmek isterim. Sözler her zaman yerine getirildi. Eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşan bu kazanımları onun liderliğinde hep birlikte çalışarak geleceğe taşıyacağız. Bütün AK Parti hükümetleri gibi 65. Hükümet de hiç kuşkusuz tüm vatandaşlarımıza hizmet edecek, tüm vatandaşlarımızın hükümeti olacaktır.

“BÖLÜCÜ, PARALEL TERÖR ÖRGÜTÜ..."
“Bundan sonra milli iradeye karşı oluşacak girişimi milletimizin kararlı duruşuyla birlikte aşacağız. Milli güvenliğimiz tehdit eden eski yeni tüm vesayet unsurlarıyla kararlı mücadelemizi devam edecek. Bölücü terör örgütü, paralel terör örgütü başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele devam edecek. Milletimizin birliğine, kardeşliğine halel getirecek gayrimeşru oluşuma izin verilmeyecek. Terör belası Türkiye’nin gündeminden kesinlikle çıkarılacaktır.”

"BAŞKANLIK DAHİL YENİ YÖNETİM SİSTEMİ..."
“Artık gün bugündür, yeni anayasa başkanlık sistemi de dahil olmak üzere yeni yönetim sistemini belirleyecek değişiklik, 26. yasama döneminde AK Parti yönetimi olarak en öncelikli konumuz olacaktır. İlk defa millet iradesiyle gerçekleştirilecek anayasanın yapımında diğer partileri de görmeyi bekliyoruz yanımızda. Bu tarihi sorumluluğu beraber yerine getirelim.

Hükümetimiz şimdiye kadar olduğu gibi milletimizin geleceğini inşa etmeye devam edecektir. Her işte insanımızın mutluluğunu ön planda tutacağız. İcraatlerimizin ana gayesi insanların hayat standartlarını artırmak olacaktır.

Köklü dönüşümleri daha da ileriye taşıyacağız. Daha güçlü bir Türkiye için ülkeyi zenginleştiren, adil paylaşımı önceliğe, demokrasiyi ileriye taşıyan uygulamalarla milletten aldığımız yetkiyi milletimiz için kullanacağız. Vatandaşlarımızın farklılıklarına saygı göstermeyi sürdüreceğiz.

"6 TEMEL ALANDA ÇALIŞACAĞIZ"
Ülkemizi daha da ileriye taşımak hepimizin sorumluluğudur. Barış ve istikrara katkı sağlamaya devam edeceğiz. Sizlere sunmakta olduğum 65. hükümet programımız seçim programımız esas alınarak hazırlanmıştır. Bu program, ülkemizi dünyada hak ettiği konuma ulaştırmada önemli bir adım olacaktır. 6 temel alanda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Demokrasi ve adalet, eğitim, ekonomide köklü değişim programları, kamu yönetimi, kamu maliyesi.

“DAHA REKABETÇİ BİR ÜLKE HALİNE GELECEĞİZ”
Üreterek büyüyen, istihdam oluşturan bir ülke olma konusunda daha rekabetçi bir ülke haline geleceğiz. 2016'da uygulamaya giren eylem planımız hayata geçirilecektir. Milletvekilleri, gençlerimiz geleceğimizdir. Mesleki eğitim ve iş imkanlarının sağlanması öncelikli görevlerimizden birisi olacaktır. Bilgi toplumunu gerçekleştirmek amacıyla bilgi iletişim teknolojileri başta olmak üzere 4. sanayiye geçilmek için çalışmalara hız verilecektir. Ekonomik büyümeyi gerçekleşmeye devam edecektir.

Özel sektör yatırımlarını çok daha fazla destekleyeceğiz, bilim ve teknolojiye verdiğimiz önem de başta uzay olmak üzere yerli ve milli sanayimizi geliştirmek için çalışacağız. Finansmana uygun şartlarda erişimi kolaylaştıracağız. Özel sektörün ilgisinin yeterince çekmeyen kamu ve özel sektörde istihdam ağırlıklı projelere önem vereceğiz.”

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.05.2016 19:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol