banner200
banner222
22 Mayıs 2016 Pazar 14:24
Binali Yıldırım: Başkanlık sistemini getirmeye hazır mısınız?
banner188
banner213
banner230

AKP 2. Olağanüstü Kongresi'ne tek başına aday olarak giren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolu yolumuzdur. Ondan bu bayrağı devralarak bugünlere getiren Sayın Başbakanımız, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. 11. Cumhurbaşkanımız, Sayın Abdullah Gül’e teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Gözlerini bu salona çevirmiş aziz milletim. Sizleri sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı, bereketi, hepinizin üzerine olsun. AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne hoş geldiniz. Yurt içinden, yurt dışından gelerek bu demokrasi şölenimizi, hizmet andımızı tazeleyeceğimiz bu kutlu günümüzü neşelendiren tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kongremizin partimiz için, tüm mazlumlar için, rabbimden hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sözlerimin hemen başında, şahsımın da kurucuları arasında olduğu AK Parti’mizin kurucu lideri, aydınlık Türkiyemizin mimarını saygıyla selamlıyorum. Erdoğan dava adamıdır, milletin adamıdır, büyük Türkiye’nin yılmaz savuncusudur. Başımız dik, gururla Erdoğan’ın yol arkadaşıyım dedik, bundan sonra da demeye aynen devam edeceğiz.

"Davutoğlu ve Gül'e teşekkür ediyoruz"
Sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan bu bayrağı devralarak bugünlere getiren Sayın Başbakanımız, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. Teşekkür ediyoruz. 11. Cumhurbaşkanımız, Sayın Abdullah Gül’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış, hakkın rahmetine kavuşmuş herkesi minnetle, şükranla anıyorum. Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ilkesi için başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Değerli yiğitler, vatan size emanettir. Ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimi de sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Kongrenin başarılı ve verimli geçmesini diliyorum.

Bu davaya gönül veren değerli parti mensupları bilir ki bayrak değişimi sadece ve sadece millet yolunda yapılacak yeni hizmetlerin kapısını aralamak için bir araçtır. Büyük Türkiye yolculuğunda liderimizden, teşkilatlarımızdan görev alan bütün kardeşlerim, uyum içinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bu partinin sadece yöneticisi milletvekili, teşkilat mensubu değil, oy veren seçmeni bile çok büyük fedakarlık göstermektedir. Bize gönül verenler yeri geldi, vesayet güçleri karşısında aslanlar gibi durdu. Yeri geldi, ülkemizi ekonomik kıskaca almak isteyenlerin oyununu bozdu. Tüm mazlumlar ve mağdurlar adına dünyaya meydan okundu. Yeri geldi, paralel ihanet şebekesinin saldırılarını püskürttü. AK Parti’yi nereden nereye getirdiğine baktığımızda bu kadronun büyük bir takdiri, teşekkürü nasıl hak ettiğini görürüz.

AK Parti demokrasiyi yeter söz milletin diye özetleyen Adnan Menderes’ten, Allah’ına kul olmayan davasına er olmaz diyen merhum Necmettin Erbakan’dan, merhum Turgut Özal’dan günümüze uzanan süreçte demokrasiyi taçlandıran bir partidir. AK Parti’li olmak Malazgirt’i, Söğüt’ü anlamak, kayıboyunu, Samsun’da yakılan meşaleyi taşımaktır. Haksızlığın karşısında demir yumruk gibi mazlumlara karşı şefkat eli olmaktır.

AK Parti’li olmak, örf, adet, gelenek, görenek bilmektir. Vatanıyla, milletiyle, bayrağıyla gurur duymaktır. AK Parti’li olmak Edebali’nin devlet terbiyesini özümsemektir. Geçmişini bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutma. AK Parti’li olmak Mehmet Akif’ten Çanakkale’yi, İstiklal Marşı’nı haykırmaktır.

Üstat Necip Fazıl’ın Sakarya’sını yaşamaktır. Bayrağımızı Arif Nihat Asyalı’yla hissetmektir. AK Parti bu ülkede sayısız destanlar yazdı. Allah’ın izniyle bundan böyle de yazmaya devam edecektir. Bizim sevdamız, Türkiye sevdasıdır. Halka hizmet, hakka hizmet inancıyla yolumuza devam etmeye var mısınız?

"AK Parti demek bölünmüş yol demek"

AK Parti demek bölünmüş yol demek. Hava yolunu halkın yolu demek. Sağlıkta dönüşüm demek. Sosyal devlet ilkelerinin eksiksiz yerine gelmesi demek. Şimdi sizlere çok önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. Ülkemizin, insanımızın 40 yıldan beri canını yakan, ülkemizi meşgul eden terör öncelikli sorunumuz olmaya devam edecek. Biz sürekli aydınlık yarınlar dedikçe onlar karanlıktan medet umuyor. Biz Türkiye’yi yeni baştan inşa ediyoruz. Yolları böleriz, ülkeyi asla böldürtmeyiz.

Başkanlık sistemini getirmeye hazır mısınız? Hazır mısınız? Hazır mısınız?

Ekmeğimizi böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadeledeki kararlılık aynı şekilde devam edecek. Biz bu topraklarda bin yıldır bir ve beraber olarak, kardeş olarak yaşadık. Bundan böyle de kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

"Operasyonlar devam edecek"

Bize operasyonlar ne zaman bitecek diye soruyorlar. Buradan milletime ilan ediyorum. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, huzuru sağlanana kadar bu operasyonlar aynen devam edecek. Sivillere, güvenlik güçlerine yönelik saldırılar sona erinceye kadar bu operasyonlar devam edecek.

Eli kanlı PKK terör örgütü silahlı eylemlerini sona erdirene kadar bu operasyonlar aralıksız devam edecek. Bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız. Şer cephesi sadece bölücü terör örgütüyle değil, DEAŞ’ıyla, PYD’siyle, paralel terör örgütüyle aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz.

17-25 Aralık darbe girişiminde milletimize ayar vermeye çalışan hainleri, hepimiz gördük. Bu hainlere tokadı milletimiz 1 Kasım seçimlerinde vurdu. AK Parti ışığını tercih eden millet karanlığa dur dedi. Paralel yapılanmalara asla ve asla prim vermeyeceğiz. Bu ülkede hainlere asla yer olmayacak. Şunu herkes iyi bilsin ki, Türkiye’de tek devlet vardır, o da Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Hiç kimsenin devletle bilek güreşine girmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

AK Parti olarak geçtiğimiz 13 yılda birbirinden birçok güzel hizmeti milletimize kazandırdık. Milletimizin hizmetine sunduk. Bundan böyle de görevi sizin takdirinizle, sizin seçiminizle göreve geldiğimde, benden önce ülkemizi milletimizi başarıdan başarıya taşıyan başta kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Gül ve Sayın Davutoğlu’nun kaldığı yerden hizmete devam etmeye, halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğim.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.05.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol