banner200
banner222
21 Eylül 2016 Çarşamba 13:43
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde ağaç katliamı!
banner188
banner213
banner230

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde Rektörlük binasıyla fakülte binaları arasında bulunan alana yaklaşık 30 yıl önce dikilen çam ağaçları, 2015-2016 yaz okul döneminde kesildi. SoL'da yer alan habere göre, ağaçların olduğu alana parke taş döşetilip yerlerine oturma bankları yaptırdı.

Öğrenciler duruma tepki gösterirken rektörlükten konuyla ilgili yanıt gelmedi. Öğrencilerin duruma ilişkin açıklaması ise şöyle:

"Üniversitemiz zaten sosyal etkinliklere kapalı bir üniversite. Burada yapabildiğimiz tek sosyal aktivite çimlere oturabilmekti. Kendimizi gerçekten üniversiteli hissettiren tek durum buydu. Okulun inşaatı zaten çok uzun yıllardır sürüyor. Yaz tatiline çıktığımızda böyle bir hayal kırıklığıyla karşılaşacağımızı hiç düşünmedik. Hatta aksine üniversitemiz güzelleşecek, yaşam alanımız olacak sandık. Fakat geldiğimizde tam anlamıyla şok olduk. Yılların ağaçlarını nasıl kestiler anlam veremiyoruz. Bilecik ili yeşilliği ile anılırken, üniversitemizde yeşil alanların böyle bir katliamla yok edilmesi bizi çok üzdü. Umuyoruz ki üniversitemiz sosyal aktivitelere fırsat vermeye başlayacaktır. Zaten elimizden başka bir şey gelmiyor maalesef. Yapmak istediğimiz zaman engelleniyoruz. Üniversitemiz Türkiye genelinde yapılan araştırmalar ile 130 üniversite arasından 128'nci sırada yenr alıyor. Bu şekilde devam edilirse 130'uncu oluruz" dediler.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.09.2016 13:43
Anahtar Kelimeler:
Ağaç
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol