banner200
banner235
banner225
20 Mayıs 2016 Cuma 20:23
Bild: Erdoğan'ın uşağı Türkiye'yi yönetecek
banner188
banner213
banner230

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Başbakan adayı Binali Yıldırım'ın isminin açıklanmasının ardından 'Erdoğan'ın uşağı Türkiye'yi yönetecek' başlıklı bir haber yayımladı.

Oda TV’nin haberine göre, haberde Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği isimlerden biri olduğuna dikkat çekilerek "Diğer AKP kurucuları anlamsız bir şekilde ortadan kaybolurken, Binali Yıldırım Erdoğan'ın yanında kalıp yükselmeye devam etti" yorumu yapıldı.

Bild ayrıca Yıldırım'ın Bakan olduğu dönemde birçok projeden sorumlu olduğuna dikkat çekti.

‘TÜRKİYE, ERDOĞAN’IN KAPRİSLERİNE BAĞIMLI TEK ADAM DEVLETİNE DÖNÜŞME YOLUNDA’
Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi de ‘Türkiye’deki durum’ başlıklı yazıda Türkiye'nin Erdoğan'ın kaprislerine bağımlı ‘tek adam devletine’ dönüşme yolunda olduğunu ileri sürdü.

Gazetede yer alan yorumda şöyle denildi:

"Erdoğan cumhuriyetin 100 yaşına gireceği 2023 yılına dair formüle ettiği büyük hedeflerden vazgeçti. Türkiye’nin dünyanın ekonomisi en büyük 10 ülkesi arasına yükseleceğinden artık söz etmiyor. Onun yerine hükümete eleştirel yaklaşan medya kuruluşlarını kapattırıyor, muhalif gazetecileri ‘vatan haini’ olarak yargıya gönderiyor. Dördüncü güç olarak bilinen medya tasfiye edilmiş, adalet makamlarının üst yönetimlerine Erdoğan’ın yandaşları oturmuş durumda. Parlamentonun da Erdoğan’ın gidişatına dur demekten uzak olduğu görülüyor. Türkiye, Erdoğan’ın kaprislerine bağımlı ‘tek adam devletine’ dönüşme yolunda. AB'nin sığınmacı politikaları açısından bu ‘yeni Türkiye’ öyle kolay bir ortak olacak gibi görünmüyor.”Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 20.05.2016 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol