banner200
banner235
banner225
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:23
Beyoğlu Belediye Başkanı: İstiklal eski günlerine dönecek
banner188
banner213
banner230

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstiklal Caddesi'ndeki mekanların teker teker kapanmasının ardından açıklamada bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nden Burak Coşan’a konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Şu an sıkıntı sadece İstiklal Caddesi'nde değil. Turist sayısının azalmasından dolayı gelirlerde bir düşüş yaşanıyor. İstiklal Caddesi'ndeki esnafın gelirlerinin büyük bir bölümü turistlerden gelirdi.

Ancak bakıldığında Beyoğlu'nda 45 bin yatak kapasitesi var ve yüzde 80'i boş. Bu da direkt gelirlere yansıdı. Ancak bu böyle devam etmeyecek. Krizden güçlenerek çıkacağız. İstiklal Caddesi kısa sürede tekrar eski günlerine geri dönecek. Belediye olarak biz de bunun için çalışıyoruz.

‘Smart Beyoğlu' isimli bir portal oluşturduk. Küçük esnafımız buradan kendi tanıtımını yapabilecek. Tanıtımda yerelleşmeyi sağlayacağız. Küresel dünyada bireysel aktörlerin kararları daha etkili. Türkiye küresel güçlerin tehlikesi altındayken bu metodu kullanarak tanıtımımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.08.2016 14:23
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeBelediyeBeyoğlu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol