banner200
banner235
banner225
03 Ekim 2016 Pazartesi 15:03
Belediye 'gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz' dedi, sabah çöktü
banner188
banner213
banner230

Apartmanın yıkılmaması büyük bir şansken, vatandaş çökmeden önce “Bir şey olmaz gönül rahatlığıyla uyuyun” diyen yetkililere tepkili.

Mamak’ta NATO Yolu üzerindeki 508. Cadde’de bulunan Rüzgar Apartmanı'na ait istinat duvarı ve otopark alanının yarısı, yan tarafta temeli kazılan inşaat çalışması nedeniyle önceki gün çöktü. Sabah saatlerinde büyük bir gürültüyle çöken otopark ile apartman arasında ise yalnızca 5 metre bulunuyor. Olayı Evrensel'e anlatan apartman sakinleri ise durumu da bir gün önce belediyeye ve inşaat sahiplerine bildirdiklerini ancak hiçbir önlem alınmadığını belirtiyorlar.

Apartmanda oturan Cemil Ertürk, göçükten önce yetkilileri uyardıklarında Mamak Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün kendilerine “Bir şey olmaz. Gönül rahatlığıyla evinizde uyuyabilirsiniz” dediğini söyledi. Ancak huzurla uyuyun denilen gecenin sabahına büyük bir gürültüyle uyandıklarını dile getiren Ertürk, çökme üzerine gelen belediyenin apartmanlarını mühürlediklerin söyledi. Belediyenin 5 gün dışarıda kaldıkları sürede masraflarını karşılayacağı yönünde açıklama yaptığını aktaran Ertürk, ne belediye ne de inşaat sahiplerinin ihmali üstlenmediğini dile getirdi. Ertürk 10 katlı apartmanda yaklaşık 100 kişinin mağdur olduğunu ifade etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.10.2016 15:03
Anahtar Kelimeler:
AçıklamaBelediye
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol