banner200
banner222
18 Mayıs 2016 Çarşamba 15:23
Bebeğin düşen oyuncak ayısı, bomba paniğine neden oldu
banner188
banner213
banner230

Bolu’da, Garnizon Komutanlığı ve Orduevi’ni çevreleyen bahçe duvarı üzerindeki oyuncak ayı bomba paniğine neden oldu. Polis, fünye ile patlatmaya hazırlanırken gelen Vildan Saka, oyuncak ayının kızına ait olduğunu ve bebek arabasından düştüğünü söyledi ve teslim aldı.

Sabah saatlerinde Valilik ile adliye binası arasında bulunan Garnizon Komutanlığı ve Orduevi’ni çevreleyen bahçe duvarının üzerindeki oyuncak ayıyı görenler polise haber verdi. Gelen polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek yolu ulaşıma kapatıp önlem aldı. Vatandaşların alana yaklaşmasına izin verilmedi.

Bomba imha uzmanı özel kıyafetini giyerek oyuncak ayıyı fünyeyle patlatmak için hazırlık yaptığı sırada gelen Vildan Saka, oyuncak ayının kızına ait olduğunu söyledi. Saka, kaldırımda yürürken oyuncak ayının bebek arabasından düştüğünü sonradan fark ettiğini belirtti. Saka, “O benim çocuğumun oyuncak ayısı. Bizden düştü, bulan biri de duvar üzerine koymuş. Bomba değil o. Patlatmayın” diyerek polislere yalvardı. Saka, telefonda konuştuğu bir kişiye de “Bomba falan değil. Bomba sanmışlar bana aldırmıyorlar” dedi. Vildan Saka, polis ekibi tarafından ekip otosuna bindirilerek ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bu sırada mobese kamerasından yapılan incelemede oyuncak ayının bebek arabasından düştüğü ve yoldan geçen bir kişi tarafından duvarın üzerine bırakıldığı tespit edildi. Bunun üzerine oyuncak ayı son anda fünye ile patlatılmadan polisler tarafından alınıp polis merkezine götürülerek Vildan Saka’ya teslim edildi.

Bomba imha uzmanı, özel kıyafetini çıkarırken kendisini görüntülediklerini fark ettiği 2 gencin cep telefonlarına el koydu. Asayiş Şube Müdürlüğü ekibi, gençlerin kimliklerini kontrol ederek güvenlik bilgi taraması yaptı. Gençlerin telefonları, silindikten sonra teslim edildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 15:23
Anahtar Kelimeler:
PolisBombaBebekSabahBolu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol