banner200
banner222
19 Haziran 2016 Pazar 14:43
Barış Bloku'ndan Onur Yürüyüşü'nün yasaklanmasına tepki
banner188
banner213
banner230

Barış Bloku, İstanbul Valiliği tarafından Onur Yürüyüşü'nün yasaklanmasına tepki gösterdi. “Homofobik, ırkçı, tekçi, açıklamalar demokratik hakların tümüne, toplumun bütününe yönelik tehditlerdir, kabul edilemez” denilen açıklamada, geçen yılki yürüyüşün de yine Ramazan ayı dolayısıyla ve bazı grupların hassasiyetleri gerekçe gösterilerek engellenmeye çalışıldığı, gösterilen tepkiler üzerine çıkan olaylarda ise onlarca kişinin yaralandığı hatırlatıldı.

İstanbul Valiliği'nin yasak kararının hukuka aykırı olduğunun vurgulandığı açıklamada, “Faşist grupların, homofobik, ırkçı, tekçi, açıklamaları demokratik hakların tümüne, toplumun bütününe yönelik tehditlerdir ve kabul edilemez. Ses çıkarmadıkça beslenip palazlanarak dünyanın her yerinde can yakan, katliamlar gerçekleştiren bu zihniyet dünyasından fışkıran tehditler dayanak alınarak Onur Yürüyüşü'nün yasaklanmasını bu saldırıları teşvik eder nitelikte bir kışkırtma olarak görüyor ve protesto ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

‘Var olmak için direnmenin gerek olmadığı bir dünya düşünün altında buluşacağız’ diyenlerin çağrısının, kendilerinin de barış çağrısı olduğunu belirtilen açıklamada, “Bu onurlu duruşu destekliyor, LGBTİ'lerin yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz” dendi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.06.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol