banner200
banner235
banner225
08 Ağustos 2016 Pazartesi 16:43
Balbay YÖK'e önerge verdi
banner188
banner213
banner230

CHP İzmir Milletvekili kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin aynı ile kalması için Bakan Yılmaz ve YÖK yetkilileriyle görüşmeler yaparken, İzmir’de 3 üniversitenin birleştirilerek tek çatı altında yeni bir kurum olarak hizmet vermesini önerdi.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Mustafa Balbay kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin aynı ilde kalması için YÖK'ün yeni bir çalışma içinde olduğunu açıkladı.

'da yer alan habere göre, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve YÖK yetkilileri ile görüşmeler yapan Balbay, her iki makamın da kapatılan 15 üniversitedeki 65 bin öğrencinin gelişmelerden en az etkilenmesini amaçladığını vurguladı.


Balbay, Bakan Yılmaz ve YÖK yetkililerine şu görüşleri aktardı: "FETÖ operasyonu, aldığı puan, maddi durumu ve yaşadığı kenti dikkate alarak tercih yapmış öğrencileri büyük ölçüde mağdur etmiş durumda. Bu konuda iki kez karar alındı. Ancak çözüm kamuoyunu mutlu etmedi. Yeni bir değerlendirme kaçınılmaz görünüyor."

YÖK yetkililerinin Balbay’a "Haklısınız. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Kamuoyundan ve milletvekillerinden çok farklı öneriler geliyor. Biz öğrencilerin paralel operasyonuyla bağlantı içinde olmadığını değerlendiriyoruz. Zaten paralel yapının içinde olanların çoğu çocuğunu kapatılan üniversitelere yazdırmamış. Yeni bir çalışma içindeyizö cevabını verdiği açıklandı.

BALBAY'IN ÖNERİSİ: İZMİR'DEKİ ÜÇ ÜNİVERSİTE BİRLEŞTİRİLSİN

Balbay, İzmir'de üç üniversitenin kapatıldığını anımsatarak şu öneride bulundu: "İzmir üniversitelerini yazan öğrenciler bu kentte kalmayı bilinçli bir tercih olarak seçtiler. Üç üniversitenin altyapısından yeni tek bir üniversite kurulabilir. Hem altyapı değerlendirilir hem de öğrenciler mağdur olmamış olur."

YÖK yetkilileri öneriyi dikkate alacaklarını belirtti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.08.2016 16:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol