banner200
banner222
07 Şubat 2016 Pazar 19:42
Bakan Eroğlu'dan Yassıada açıklaması
banner188
banner213
banner230

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yassıada'nın imara açılmasından sonra basına yansıyan fotoğrafı görmediğini ancak sahte olduğunu öne sürdü. Eroğlu, Yassıada'da ağaç kesimini haber yapan basın mensuplarını Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin kestiği ağaçların haberini yapmamakla eleştirdi.

Açılışlar için Denizli'ye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile gelen Bakan Eroğlu, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaret etti. Ziyarette Adalet Bakan yardımcısı Bilal Uçar, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AKP Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve bürokratlar hazır bulundu.

"AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR İÇİNDEKİ MESİRELİK ALANI BETON HALİNE GETİRDİ"

Ziyaret sonrası basın toplantısı düzenleyen iki bakan, Denizli'ye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Eroğlu, gazetecilerin Yassıada'nın imara açılmasından sonra basına yansıyan fotoğrafla ilgili sorusu üzerine bu yapılan haberlerin kasıtlı olduğunu öne sürdü. Kendisinin "3 -5ağaç kesiliyor" şeklinde açıklamasının eleştirildiği hatırlatılınca Eroğlu, "Bunun cevabını verdim. Eleştirilebilir tabi. Ben yatırımla ilgili konuşmam. Aydın'da arkadaşa şunu söyledim. Aydın'da burada tarihi caminin karşısında muhteşem bir yeşillik vardı. Ona lütfen bir Google'dan bakın. Oradaki bütün ağaçları kestiler Binlerce ağaç kesildi. Oraya taştan bir şey yapıldı, beton. Siz bunu görmüyorsunuz, oradaki üç beş tane kesilip kesilmediği, bize de ait değil, dolayısıyla bunu görüyorsunuz diye onu sordular. 'Kesiliyorsa' dedim bakarız. 'Bir kesilen yere beş dikeriz' dedim. Aydın'da bunu sordular. Tamam mı? Kasıtlı sorduğu için. Ben de Aydın'a, sen dedim bununla ilgili bir haber yaptın mı? Aydın'ın merkezinde yeşillik yok. En güzel bir mesirelik bir alanı tamamen beton haline getirdi. Kimsenin sesi çıkmadı. Bütün ağaçlar kesildi. Yalova'da ağaçlar kesildi. Mesele ağaç meselesi değil. Biz onu vurgulamak istedik. Anlatabiliyor muyum?" şeklinde konuştu.

"BEN GÖRMEDİM ŞU ANDA AMA SAHTEDİR"

Bir gazetecinin, basına yansıyan fotoğrafta Yassıada'nın maden sahası gibi ağaçların kesildiğinin görüldüğünü, bu fotoğrafın doğru olup olmadığı şeklindeki sorusu üzerine Eroğlu, "Ben görmedim şu anda ama sahtedir. Orada maden sahası filan yok kardeşim. Ben Yassıada'yı bilmez miyim? İstanbul'da yaşadım. İSKİ Genel Müdürlüğü yaptım. Orada orman filan yok. Ağaç yok kardeşim. Benim bildiğim kadarıyla. Ben projeyle ilgili bir şey demiyorum. İncelemedim. Ama ben ağaçla ilgili kısmını söylüyorum. Yassıada'da da bizim orman alanımız yok. Çıplak bir kaya. Aydın'da soran da kasıtlı sorduğu için ben dedim, bir basın mensubu olarak, şuradaki muhteşem şeylerin içinde, tarihi caminin hemen karşısında, muhteşem bir yeşillik vardı. Her ay gider oraya girerdik. Orayı tamamen Aydın Büyükşehir Belediyesi, tamamen büyüyen ağaçları kesti. Şu anda orası bir beton yığını haline geldi. Bunu gördün mü diye söyledim. Bunu yazmıyor. Ben 'bir ağaç kesilirse beş ağaç dikeriz' demişim. Onu yazıyor. Kasıtlı davranmayalım. Tabi size demiyorum. Mutfaktakiler var ya onlar işi değiştiriyorlar." ifadelerini kullandı.

"FAKİR AİLELERE ÜCRETSİZ İNTERNET"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'yla ise daha önce açıkladığı 'belli bir gelir seviyesi altındaki ailelere ücretsiz internet sağlama' konusuna değindi. Ramazanoğlu şunları kaydetti: "Belli bir gelir seviyesi altında olan ailelerimiz için ücretsiz internet veriyoruz. Bu ücretsiz internet aile korumalı bir internet paketi olacak. Ellerinde tableti olan çocuklarımız internet bağlantısı olmadığı için evlerinden dışarı çıkıp başka mekanlara gitmek zorunda kalmayacaklar. Ruhsatlı internet kafelerini dışarıda tutmak istiyorum. Ama izinsiz ve ruhsatsız ve her türlü suistimale açık bazı mekanlarda çocuklarımız internete girmek amacıyla orada bir sürü tehditler ve tehlikelerle karşı karşıya geliyor. İşte bu ailelere ulaştıracağımız ücretsiz internet paketi hükümetimizin ilk icraatlarından."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.02.2016 19:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol