banner200
banner222
26 Nisan 2016 Salı 12:23
Bahçeli'den Davutoğlu'na Kilis tepkisi
banner188
banner213
banner230

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kilis'e atılan IŞİD roketleri üzerinden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Kilis terör örgütlerinin adeta açık hedefidir. Hiç kimsenin can güvenliği yoktur. Arzu ederdik ki Davutoğlu, Merkel gelmişken beraberce Kilis'e de gitseler vatandaşlarımızın ne duruma düşürüldüğünü yerinde görebilselerdi. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir" dedi.

"KİLİS TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ADETA AÇIK HEDEFİDİR"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısına katıldı. Burada hitap eden Bahçeli, Kilis'in terör örgütlerinin adeta açık hedefi olduğunu belirterek, "Kilis perişandır. Her gün füze isabet etmektedir. Bu ilimizde yaşayan vatandaşlarımız korku içindedir. Kilis terör örgütlerinin adeta açık hedefidir. Buradan göçler başlamıştır. Hiç kimsenin can güvenliği yoktur. Kilisli vatandaşlarımız toplumsal hayata güvenle katılmaktan çekinmektedir. Kilis'e bomba yağmaktadır. Hükümet duyarsız ve atıldır. Evlerde oturmak bile emniyetli değildir. MHP Kilis'in ve Kilisli kardeşlerimizin yanında kaya gibi duracak, haklarını ve hukuklarını cesurca müdafaa edecektir. Hiç kimse bizim AKP gibi Kilis'e yüz çevirmemizi beklememelidir. Arzu ederdik ki Davutoğlu, Merkel gelmişken beraberce Kilis'e de gitseler vatandaşlarımızın ne duruma düşürüldüğünü yerinde görebilselerdi. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir" diye konuştu.

MECLİS BAŞKANI BU YANLIŞINDAN DÖNMELİ
Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın ''Yeni anayasada laiklik olmamalı" sözlerine MHP Lideri de tepki gösterdi. Grup Toplantısı'nın ardından konuşan Devlet Bahçeli, "Laikliğin tartışmaya açılması doğru değil. Meclis Başkanı bu yanlışından dönmeli" dedi.

()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol