banner200
banner222
30 Ocak 2016 Cumartesi 12:03
Aziz Yıldırım'dan açıklama: Bırakmıyorum
banner188
banner213
banner230

Divan Kurulu Toplantısı'nda kürsüye gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamada Mayıs ayında başkanlık görevini bırakacağını açıklamıştı. Sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, Divan Kurulu Toplantısı'nda ise "Mayıs'ta bırakmıyorum, buradayım" dedi.

Radikal'de yer alan habere göre Yıldırım şunları söyledi:

"BİLETİME KARIŞAMAZ"
"Biz her yıl vergimizi ödüyoruz. Bu yıl 86 mı 96 mı milyon TL vergi ödedik. Nereden ödedik? Kendi gelirlerimizden. Futbol takımının UEFA kriterlerine uyulması gerekiyorsa, devlet ve federasyonun da destek olması lazım. Stada 100 milyon Dolar masraf yaptık, 49 senede 61 milyon Dolar kira ödeyeceğiz. Devletten ricam gelip hesapları incelesinler, 100 milyon Dolar'ı geri versinler. Kim tesisini yapmışsa devlet yardım etsin. Süper Lig A.Ş'ye sadece yayın gelirleri için 'Evet' diyorum. Biletime başka bir şeyime karışamaz.

"İNSANLAR YİNE HAPSE GİRECEK"
"Kulüpler yasasında ne var? Bilmiyoruz. Ben Fenerbahçe Spor Kulübü başkanıyım bilmiyorum. Açıklasınlar. Bir sabah kalkacağız. Yasa çıkmış. Ne olacak? İnsanlar yine hapse girecek... Biz de "Neden böyle oluyor" diye yine tartışacağız. Kulüpler Yasası çıkaracaklarmış. Kulüp başkanlarını hırsız görüyorsunuz. Bunu önleyecek kanunlar zaten mevcut."

"BASKETBOL TAKIMININ AÇIĞI 20 MİLYON EURO"
"18 senedir söylüyorum... Amatör şubeler bu kulübün yüküdür. 15 senedir söyleniyor, 'Kanun çıkaracağız' deniyor olmuyor. Basketbol takımının bu sezon açığı 20 milyon Euro. Bu parayı nereden bulacağız? Ya bankadan kredi alacağız, ya futboldaki paraları aktaracağız. Yüzme, kürek, atletizm açık veriyor. Yani futbıol hariç 9 tane branş açık veriyor."

"SAYIŞTAY'DAN YAZI GELDİ"
"Sponsorla anlaşıp stadın ismini değiştirdiğin zaman yüzde 25'ini devlet alıyor. Sayıştay'dan yazı geldi, para istediler. Bize 125 Milyon Dolar teklif edildi. Havuz bozulmasın diye devam ettik. Ama gördük ki kur farkı 5 yılda her şeyimizi katladı. Bunların çaresi olan sorunları çözmektir. Başka bir şey değil."

"BİZ SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ AMA DEVLET TUTMUYOR"
"Reklam panolarına reklam alıyoruz, devlet bir katkısı olmadan yüzde 5'ini alıyor. Formalara reklam alıyoruz, devlet vergisini alıyor. Bilet satıyor, yüksek oranda KDV ödüyoruz. Sinema biletinden yüzde 8 alıyorlar, maç biletinden yüzde 18 alıyorlar. Yayın haklarından doğan haklarımız bize verilmeli. Biz devlete yönelik tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İddaa'dan kulübümüz adına oynanan miktarın oranı kadar hakkımızın bize verilmesini istiyoruz. Tüm kulüplere oynanan oran bölünmemeli. Hangi kulüp için ne kadar oynanıyorsa iddia bize o hakkımızı versin. Devlet ile Kenan Evren Lisesi konusunda anlaşamıyoruz. Biz sözlerimizi tutuyoruz ama devlet tutmuyor. Biz sözümüzü tutmaya devam edeceğiz. Bakalım mahkemenin sonucu ne olacak, bekliyoruz."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.01.2016 12:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol