banner200
banner222
03 Mayıs 2016 Salı 15:04
Avcılar'ı kilitleyen evlilik teklifi şovunda hazin son
banner188
banner213
banner230

Avcılar Meydanı'nda eşine ender rastlanır bir evlilik teklifi yaşandı. Teklifi ender yapan, genç bir kadına yüzlerce kişinin tanıklığında hazırlanan evlilik teklifi şovu değil, şovun sonu oldu. Genç kadın teklifi reddedip meydandan ayrıldı. Sürpriz sonucu kimse beklemiyordu.

Bir aşık, arası açılan genç kadını etkilemek için arkadaşlarıyla birlikte Avcılar Meydanı'nda bir şov hazırladı. Şov, evlenme teklifini etkili kılmak için hazırlanmıştı ve bir çok kişi de gönüllü olarak rol aldı. Bu sırada yolu Avcılar Meydanı'ndan geçenlerin çoğu planlarını erteleyip birazdan ortaya çıkması beklenen genç kızı ve "o anı" beklemeye başladı.

Havai fişek, müzik, anlamlı yazılar
Anlamlı yazılar, havai fişekler, maytaplar, konfetiler ve müzik. Bu karnaval için herkesin söyleyecek bir sözü vardı ve o sözleri sakınmadan söyledi. Kimi emek vurgusu yapmak için bir fırsat olarak değerlendirdi durumu, kimi de açıkça genç kadının kabul etmesini istedi.

"Emek, sevgi değerlidir affetmek de değerlidir"
Meydandakı sıradışı hareketliliği "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" ile ilgili olduğunu düşünen bir kişi, durumun böyle olmadığını anladı ama "emek" mesajı vermeyi de sürdürdü, "Emek, sevgi değerlidir. Affetmek de değerlidir" diye ekledi.

Genç kadın göründü ama...
Bu sırada çalıştığı iş yerinden çıkan genç kadın göründü ve plan uygulanmaya başlandı. Sokak müzisyeni çaldı, konfetiler saçıldı, "evet desene, evet desene" sloganları hep bir ağızdan atılmaya başlandı. Ancak işlerin planlayıcıların tahmin ettiği gibi gitmediğinin ilk işaretleri de bu sırada alındı. Genç kadın meydana gelmek için hiç de gönüllü değildi. Dakikalar ilerledikçe gönülsüzlükten öte ciddi bir itirazının olduğu anlaşıldı. Genç kadın, onun için hazırlananlara ilgi göstermeden hızlıca uzaklaştı.

Temizlik işçisi de itiraz etti

Meydandakiler ummadıkları sonuçla karşılaşmanın şaşkınlığını yaşarken bu tantanaya itirazı olan başkaları da çıktı ortaya. Saçılan, rüzgarın da etkisiyle savrulan gül yaprakları ve konfetileri gören temizlik işçilerinden birinin itirazı vardı olan bitene. O da çekinmeden, hatta yüksek sesle konuştu; Meydandakileri "Arkadaşlar bu bölgenin hali ne? Bu ne hal? Rüzgar da bunları savuruyor" diye hafif yollu azarladı. Avcılar meydanının dünkü gündemi, sonunun hesaba katılmadığı bu evlilik şovu oldu. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.05.2016 15:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol