banner200
banner222
26 Eylül 2016 Pazartesi 13:23
Atatürk Anadolu Lisesi’nden Atatürk görseli kaldırıldı
banner188
banner213
banner230

SERBAY MANSUROĞLU / [email protected]
@serbaymansur

Çorum Atatürk Anadolu Lisesi’nde okul logosunda Atatürk görseli kaldırıldı.

1946 yılından bugüne 70 yıllık Çorum Atatürk Anadolu Lisesi’nin logosu Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resim ve imzasını taşıyan logo kullanılıyordu.

Okulların açıldığı ilk hafta logo yenilendi. Yenilenen logoda Atatürk görseline yer verilmedi.

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk logonun kaldırılmasına tepki gösterdi. Öztürk, “Adı ile tarihe mal olmuş bir okulun onlarca yıllık logosunun okullar açılır açılmaz değiştirilmesi tarihsel bir yanlıştır. Okul Müdürlüğünün, kimseye danışmadan toplumun içselleştirdiği Atatürk logosu yerine okulun cepheden siluetini okul logosu yapması çok manidar bir durumdur. Çorum’un en köklü ve en büyük lisesi olan binlerce öğrenci yetiştirmiş bir lisenin logosun değiştirilmesini ne 70 yıldır mezun olan öğrenciler ne de Çorum kamuoyu kabul etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

“1946 yılından bugüne onlarca yıldır duran, adeta bir simge haline dönüşmüş Atatürk’ün kalpaklı resimli ve Atatürk imzalı logosunun kaldırılması okul idaresine ne kazandırdı bilemiyoruz” diyen Öztürk, “Atatürk logosunun okul ambleminden kaldırılması mevcut genelge ve yönetmeliklere göre bir suçtur. Okul müdürünün böyle bir yetkisi ve hakkı olmadığını söylemek istiyoruz” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.09.2016 13:23
Anahtar Kelimeler:
EğitimAtatürk
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol