banner200
banner222
23 Ağustos 2016 Salı 11:43
Aslı Erdoğan'a destek için yazı nöbeti başlatıldı
banner188
banner213
banner230

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin Yayın Danışma Kurulu Üyesi ve yazar Aslı Erdoğan‘a destek olmak için yazı nöbeti başlatıldı. “Aslı’nın Arkadaşları” oluşumu tarafından başlatılan nöbetle, her gün bir yazar/sanatçı düşünce ve düşündüğünü ifade özgürlüğünü savunmak adına yazılar yazacak. Yazılar, Aslı Erdoğan’ın hapishaneden yazılarının da yer alacağı, ilk sayısı bugün bayilerde olan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinde yayınlanacak.

Murat Uyurkulak’ın yazısıyla başlayan nöbete Anıl Mert Özsoy, Aslı Tohumcu, Aslı K. Peker, Asuman Susam, Burhan Sönmez, Ertuğrul Mavioğlu, Ilgın Sönmez, Irmak Zileli, Karin Karakaşlı, Kerem Görkem, Mehmet Said Aydın, Melike Koçak, Menekşe Toprak, Murat Meriç, Murat Uyurkulak, Nil Sakman, Semih Gümüş, Sine Ergün, Selim Bektaş ve Pınar Öğünç katılıyor.

Mücadelesini destekliyor ve sahipleniyoruz

Yazar ve sanatçılara yapılan Aslı Erdoğan ve barış için yazı nöbeti çağrısı şöyle:

Yazar Aslı Erdoğan geçtiğimiz hafta gözaltına alındı ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gerekçe artık hepimizin bildiği ve ezberlediği üzere, “örgüt üyeliği”, “örgüt propagandası” ve “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak”!

Fikirlerin, gazeteciliğin ve gazetecilerin yargılandığı bu anti-demokratik duruma karşı biz “Aslı’nın arkadaşları”, onun Özgür Gündem’de yazılarıyla verdiği mücadeleyi destekliyor ve sahipleniyoruz. Adalet ve hukuk mücadelesinin şimdiki adlarından biri “Aslı Erdoğan”dır ve bizler mücadelesinin takipçisiyiz. O özgürlüğüne kavuşuncaya dek, Aslı’nın yeni gazetesi Özgürlükçü Demokrasi’de yazı nöbetindeyiz. Yazı nöbetine katılmak ve destek vermek isteyen bütün arkadaşlarımız, [email protected] adresine yazabilirler.

Aslı Erdoğan yalnız değildir!

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.08.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol