banner200
banner235
banner225
20 Ağustos 2016 Cumartesi 16:43
Aslı Erdoğan: Yargılanan sadece düşünce özgürlüğü değil, vicdan
banner188
banner213
banner230

Geçici olarak kapatılan Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan, kaldığı cezaevinden mesaj gönderdi:“Benim yazılarımda sadece düşünce özgürlüğü değil, ‘yargılanan’vicdan oldu.”

​Sorgusunda ‘örgüt propagandası yapmak’, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘halkı kışkırtmak’ suçlamaları yöneltilen Erdoğan, tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

D’nın haberine göre, avukatları Özcan Kılıç ve Sercan Korkmaz ile görüşen Erdoğan’ın, tek kişilik müşahade odasında tutulduğu, pazartesi gününe dek kantin kapalı olduğu için ihtiyaçlarını karşılayamadığı öğrenildi.

‘Özgür Gündem yazılarımı bir barış köprüsü olarak gördüm’

Aslı Erdoğan, avukatları aracılığıyla bir mesaj gönderdi: “Moralim iyi. Neden burada olduğumu biliyorum. Herkese selamlarımı iletiyorum. Benim yazılarımda sadece düşünce özgürlüğü değil, ‘yargılanan’vicdan oldu. Önyargılarıyla hapsedilen ‘vicdandır.’ Edebiyat, insana bu vicdanı kurabilmek için vardır. 18 yıldır tutarlı bir biçimde şiddet karşıtlığını savundum ve Özgür Gündem yazılarımı bir barış köprüsü olarak gördüm.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 20.08.2016 16:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol