banner200
banner235
banner225
02 Şubat 2016 Salı 14:23
Arıkanlı Holding'in kurucusu İbrahim Arıkan hayatını kaybetti
banner188
banner213
banner230

Yurtiçi Kargo ve MEF Okulları'nın bağlı olduğu Arıkanlı Holding’in kurucusu İbrahim Arıkan hayatını kaybetti.

22 Ocak 1941 tarihinde doğan Arıkan’ın vefatının ardından Arıkanlı Holding, bir taziye mesajı yayımladı. Yayımlanan mesajda, “Vizyonu ile şirketlerimizi çok önemli noktalara taşıyarak tüm çalışanların gönlünde taht kurmuş değerli büyüğümüz İbrahim Arıkan’a Allah’tan rahmet dileriz. Başımız sağolsun” ifadesi kullanıldı.

Basın Konseyi, Arıkanlı Holding'in kurucusu İbrahim Arıkan'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Arıkan'ın Perşembe günü toprağa verileceği açıklandı.

Konsey'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İnsana 'insan' olduğu için değer veren, Anadolu deyimiyle '72 millete aynı nazarla bakan' bir hümanist, küçük bir köyde doğup, ülkesinin adını dünyaya duyuran, kurduğu eğitim sistemiyle sayısız ödül alan, ülkesine aşık bir öğretmen, Atatürk Devrimleri ve laikliğin savunucularından, Türkiye’deki modern eğitimin öncüsü, Basın Konseyi'ne büyük hizmet veren çok değerli üyemiz İbrahim Arıkan'ı zamansız kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

İbrahim Arıkan'a Allah'tan rahmet, kederli Ailesi'ne, dostlarına, sevenlerine, çalışanlarına, iş ve eğitim dünyasına sabırlar diliyoruz. Işıklar içinde uyusun!


Merhumun cenazesi için ilk tören 4 Şubat Perşembe günü saat 12.00'da MEF Okulları Ulus Kampüsü'nde yapılacak. Ardından Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından, İbrahim Arıkan toprağa verilecek."

Eğitim sektörü yatırımlarıyla biliniyor

İbrahim Arıkan'ın Yozgat'ın Sorgun ilçesinin okulu olmayan Salur köyünde doğduğu, ilkokulu çevre köylerden birinde bitirip ardından devletin açtığı sınavları kazanarak önce ilköğretimi ardından da yükseköğretimden mezun olduğu biliniyor.

Bir süre Yıldız Teknik Üniversitesi'nde fizik asistanı olarak çalıştıktan sonra 1972'de MEF eğitim kurumlarını kurdu. 1996'da kurduğu MEF okullarıyla da üniversite açtı.

ÖZDEBİR'in kurucu başkanıydı

1981 yılında faaliyete geçen ÖZDEBİR (Özel Dersaneler Birliği) kurucu başkanı olarak 24 Ekim 2005 tarihine kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Halen Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol