banner200
banner222
17 Şubat 2016 Çarşamba 12:42
Apple'dan kullanıcılara mektup: FBI telefonlarınızı kırmamızı
banner188
banner213
banner230

Apple kullanıcılarına yönelik bir açıklama yaparak, FBI'ın kendilerinden bir kullanıcının iPhone'unu kırmaları hakkında talepte bulunduğunu duyurdu. Apple yöneticisi Tim Cook imzalı açıklamada, bu talebin benzerinin daha önce yaşanmadığı ve buna karşı çıkılacağı söylendi.

Açıklamada "FBI'da çalışan profesyonellere büyük saygımız var ve niyetlerinin iyi olduğuna inanıyoruz. Şimdiye kadar onlara yardım etmek için elimizden gelen ve kanunlar içerisinde olan herşeyi yaptık. Ancak ABD hükümeti bizden sahip olmadığımız bir şey istiyor ve bunu yaratmanın çok tehlikeli olduğunu düşünüyoruz. Bizden iPhone'a bir arka kapı yaratmamızı istiyorlar" deniyor.

Tim Cook, bunu yaratmanın çok tehlikeli olduğunu ve yanlış ellere düşmesi durumunda bütün iPhone'lara sızılabileceğini söylerken, FBI'ın istediği şeyin güvenlik önlemlerini aşarak telefonların verilerini elde etmek olduğunu bildiriyor.

Açıklamada FBI'ın istedikleri şeyi farklı kelimelerle anlatmaya çalışabileceği, ama özünde istenenenin telefonlara girmek için bir arka kapı olduğu aktarılıyor.

FBI'ın talebinin ise Aralık 2015'te engellilere eğitim veren bir merkeze saldırı düzenleyerek 14 kişiyi öldüren IŞİD militanının telefonuna ulaşma yönünde olduğu belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.02.2016 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol