banner200
banner235
banner222
22 Ağustos 2016 Pazartesi 09:43
Antep bombacıları MOBESE'ye takıldı
banner188
banner213
banner230

Antep'teki canlı bomba saldırısının detayları ortaya çıkıyor. Polis, MOBESE kayıtlarında saldırıyla ilgili üç kişiye rastladı. Bunlardan birinin bombayı patlatan çocuk olduğu belirtilirken, iki kişinin de çocuğu bırakıp kaçtığı tespit edildi. Olay yerinde canlı bomba yeleği parçaları ile el bombasının fünyesi de bulundu. Patlayıcı düzeneğinin el bombasıyla ateşlendiği belirlendi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre; saldırının hemen öncesi kaydedilen MOBESE görüntüleri saldırıyla ilgili önemli ipuçları verdi. Kamera kayıtlarında canlı bomba olan çocuğu düğün yerine iki kişi getirdikten sonra olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.

Polis olay yerindeki ilk incelemelerde önemli bulgulara ulaştı. Buna göre saldırıda kullanılan patlayıcı düzeneği daha önce Ankara Gar ve Suruç'ta yapılan saldırılarda kullanılan ve IŞİD'e ait olduğu belirtilen düzenekle benzerlik taşıyor. Bu arada patlamada kullanılan düzenekte yer alan demir parçalarının ölü sayısını artırdığı belirtiliyor.

MOBESE kameraları kaydetti

Olayın meydana geldiği mahallede polis, 3 parçalanmış cesede ulaştı. Bunlardan birinin bombacı çocuğa ait olduğu kaydedildi.

Öte yandan polis patlamayla ilgili olarak MOBESE görüntülerinde çocukla beraber iki kişiyi daha tespit etti. Canlı bombanın daha önce herhangi bir eyleme karışmadığı için yüz eşleşmesi yapılamadığı bu nedenle de kimliğinin belirlenemediği kaydedildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2016 09:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol