banner200
banner235
banner225
02 Ağustos 2016 Salı 11:03
Antalya Valisi: 'Yüz yıllık dönüşümü iki haftada yaptık'
banner188
banner213
banner230

Darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbetinde" konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “İki haftada, devletimizde öyle bir yapısal dönüşüm başladı ki yüz yılda yapacağımız dönüşümü iki haftada yaptık" dedi. AKP Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de "Artık iki türlü olduk: Hainler bir de vatanseverler" ifadesini kullandı.

Darbe girişiminin ardından Antalya'da Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden kutlamada kentin valisi Münir Karaloğlu konuştu. Süren nöbetin son haftasına girdiklerini ifade eden Karaloğlu, "Meydanlardan darbecilere öyle bir ders vereceğiz ki bundan sonra ne bunlar ne de bunların ağa babaları, akıl hocaları, üst akılları, akıllarından darbeyi geçiremeyecekler" dedi.

"Haddinizi bilin bu milletin iradesine gem vurmaya çalışmayın" diyen Vali Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"15 Temmuz gecesi bu hainler, darbeciler başarılı olsaydı, o gece uzayacak bu milletin yüz yılını çalacaktı. Ama millet, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak, meydanlarını doldurdunuz. Aslanlar gibi paralel yapının, FETÖ’nün karşısına dikildiniz. Tankların, topların karşısına dikildiniz ve dediniz ki, 'Ne demokrasimizi, ne cumhuriyetimizi, ne seçilmiş Cumhurbaşkanımızı size yedirtmeyeceğiz."

“Yüz yıllık dönüşümü iki haftada yaptık”

Devletin iki haftada yapısal bir dönüşüme başladığını dile getiren Vali Münir Karaloğlu, "İki haftada devletimizde öyle bir yapısal dönüşüm başladı ki yüz yılda yapacağımız dönüşümü iki haftada yaptık" diye konuştu.

Türkiye'nin, milli irade, demokrasi ve cumhuriyetin artık daha güçlü olduğunu söyleyen Karaloğlu, devletin ve toplumun içine sızan "milislerden, parazitlerden temizleyeceklerini" ifade etti.

“Doğu ve Güneydoğu’da Apo, burada FETÖ”

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'u, "Öyle hafife alınacak bir gece ve devrim değildir" diye niteleyen Karaloğlu, "Doğu ve Güneydoğuda Apo, bu tarafta FETÖ, Allah bunlardan bizi korusun, kurtarsın” şeklinde konuştu.

Vali Karaloğlu konuşmasının sonunda, kendisini ve kalabalığı cep telefonu ile görüntüleyen kızı ile selfie de çekti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.08.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol