banner200
banner222
08 Ekim 2016 Cumartesi 19:04
Ankara'daki 10 Ekim anması yasağına tepki
banner188
banner213
banner230

10 Ekim-DER, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB, Ankara'da anmaya getirilen yasağı tanımadıklarını açıkladı.

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB yaptıkları ortak açıklama ile 10 Ekim katliamı yıl dönümünde yapılacak anma etkinliklerine ilişkin yasağı tanımadıklarını açıkladı. “Bedeli ne olursa olsun emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız” denilen açıklamada, daha önce yapılan duyurudaki gibi 10 Ekim günü saat 10.04'te tren garı önünde anmanın olacağı belirtildi.

10 Ekim Ankara Katliamı'nın birinci yıl dönümünde yapılacak anma etkinlikleri Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklandı.

Emek ve demokrasi güçleri ise yasağın ardından yaptıklarıu toplantının sonucunda yaptıkları açıklamayla yasağı tanımadıklarını ve programlarını aynen uygulayacaklarını duyurdu.

KESK, DİSK, TMMOB, TTB ile10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği'nin yazılı olarak yaptığı ortak açıklamada, Ankara Valiliği tarafından anma etkinliğinin yasaklanmasının akla, vicdana ve hukuka sığdırılamayacağı ifade edildi.

Katliamın gerçekleştiği yerde düzenlenecek olan anma etkinliğinin yasaklanmasına tepki gösterilen açıklamada, “10 Ekim Katliamı'nın üzerinin örtülmesine, Ankara'nın kirli, karanlık dehlizlerine hapsedilmesine izin vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun emek, barış ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız. Bizler başta KESK, DİSK, TMMOB, TTB 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği olmak üzere emek, barış ve demokrasiyi savunan yol arkadaşlarımız ile 10 Ekim 2016 Pazartesi günü 10.04'te ellerimizde karanfillerimiz ile katliamın gerçekleştiği tren garı önünde olacağız” denildi. (Evrensel)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.10.2016 19:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol