banner200
banner235
banner225
05 Mayıs 2016 Perşembe 13:43
Ankara'da IŞİD toplantıları için cuma tatili!
banner188
banner213
banner230

Ankara Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesi kentte eylem hazırlığındayken yakalanan ve haklarında IŞİD üyeliğinden dava açılan sanıkların yargılandığı mahkemeye çarpıcı bir rapor sundu. Raporda, Çubuk ilçesinde bulunan bir mescitte örgüt çalışmalarının yürütüldüğü, esnafın yoğun ilgi gösterdiği ve cuma günlerini tatil ilan ettikleri kaydedildi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, mahkeme, H.Y. ve kardeşi Ö.Y.'nin, IŞİD ile olan bağlantılarının tespit edilmesi için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazdı.

Emniyet, hazırladığı ‘Araştırma Tutanağı'nı mahkemeye gönderdi. Tutanakta, H.Y.'nin Ebu Abdulkadir kod adını kullandığı, Suriye'ye giden kişilerin sınır geçişlerini organize ettiği belirtildi.
Araştırma tutanağında, Ö.Y.'nin çatışma bölgeleriyle bağlantılı Samanpazarı Grubu içerisinde şûra üyesi olarak faaliyet yürüttüğü, grubun hicret kararı alarak Suriye'ye gittiği ifade edildi.

Ö.Y.'nin Türkiye'ye döndükten sonra Çubuk ilçesinde 5-6 kişilik bir ders grubu oluşturduğu belirtilerek şöyle denildi:

"Son süreçte Çubuk ilçesinde Selefi/Tekfirci ideolojiyi benimseyen ve ufak gruplar halinde hareket eden şahısların, A.O.Ç., Ö.Y. ve beraberindeki şahıslar tarafından bir araya getirildikleri, bu doğrultuda Çubuk'ta bulunan mescitte tek çatı altında toplandıkları tespit edilmiştir. Mescitte cuma namazlarına katılımının yoğun olduğu, katılanların Çubuk esnafı olması sebebiyle çevredeki diğer esnafın da mescide davet edilmesi nedeniyle katılımların giderek arttığı tespit edilmiştir. DEAŞ terör örgütünün fikir ve görüşlerini destekleyen şahısların devletin resmi tatil günlerini tanımadıkları, cuma günlerini tatil kabul ettikleri, bu konu ile Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmalar devam ettiği bilinmektedir."Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol