banner200
banner222
01 Haziran 2016 Çarşamba 15:43
Ankara’da HAVAŞ’a mahkeme kararı ile durdurma
banner188
banner213
banner230

Yaklaşık 2 yıldır yılan hikayesine dönen havalimanı yolcu taşıma işinde şok mahkeme kararı çıktı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin şikayeti üzerine Havaş firmasının yolcu taşıma hizmetlerini durdurdu. Dün itibariyle Havaş otobüsleri, yolcu taşıma işine ara verdi. Havaalanında bulunan otobüslerin üzerine de mahkemenin aldığı karar asıldı.

GEÇİCİ DURDURDUK

Havaş otobüslerinin üzerinde hizmet veremedikleri şöyle ifade edildi:

“Değerli Havaş Yolcuları, Ankara Bölge İdaresi Mahkemesi tarafından, Esenboğa Havalimanı ile Ankara şehir merkezi arasındaki taşımacılık yapma yetkimizin yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Yütürürmenin durdurulması kararı ihtiyati tedbir niteliğinde geçici bir karar olup, dava sonuçlanıncaya kadar hizmetimizi geçici olarak durdurmak zorunda kaldığımızı saygıdeğer yolcularımızın bilgisine sunarız.”

LEYİ BELKO ALDI

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, ABB 2014 yılında yolcu taşıma işi için ihale yaptı. Hem Havaş hem de Belko Air'in katıldığı ihale belediye şirketinde kaldı. Buna rağmen iki firma da yolcu taşıma işine devam etti. Bölge idare mahkemesi, ABB'nin şikayetini haklı buldu ve Havaş'ın hizmetlerini durdurdu. Havaş ise bu durumu ‘geçici' olarak görüyor. Yıllardır yolcu taşıma işini yürüten Havaş'ın şimdi ne yapacağı merak ediliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.06.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol