banner200
banner235
banner225
08 Ekim 2016 Cumartesi 18:43
Ankara Valiliği'nden canlı bomba açıklaması
banner188
banner213
banner230

Ankara Valiliği, Ankara-Haymana yolu üzerinde polislerin "teslim ol" çağrısı sırasında kendilerini patlatan iki canlı bombaya ilişkin açıklama yaptı.

Valiliğin yaptığı açıklamada, olay yerinde delil toplama ve diğer incelemelerin tamamlandığı ve soruşturmaya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde devam edildiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne ve Müdürlüğümüze farklı tarihlerde yapılan 2 ayrı ihbar ile ilgili olarak 08.10.2016 günü İlimiz Gölbaşı ilçesi Haymana yolu 9. Km. Hacı Hasan Mahallesinde tarla içerisinde bulunan barakada şüpheli şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik olarak başlatılan çalışmalarda, teslim ol çağrıları akabinde önceden hazırladıkları bombayı patlatmaları sonrasında olay mahallinde yapılan ilk incelemelerde; Harun Aslan ve Mahide Ataş isimli şüpheliler adına tanzim edilmiş nüfus cüzdanı bulunmuş olup, yapılan parmak izi çalışmalarında Harun Aslan adına tanzim edilen kimlik bilgilerinin doğru olduğu tespit edilmiştir. Mahide Ataş isimli şüphelinin kimlik bilgilerinin doğruluğunun tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Uzmanlarca yapılan ilk değerlendirmelere göre yüksek miktarda patlayıcı yapımında da kullanılmakta olan Amonyum Nitrat ve C-4 patlayıcısı kullanıldığı, ayrıca olay yerinde yapılan incelemelerde patlamamış halde çevreye dağılan 5 Kalıp C-4 Patlayıcı maddesi, 4 Adet küçük piknik tüpü, çok sayıda pil ve ceset parçaları ele geçirilmiştir. Şahısların kalmış olduğu kulübe yerle bir olmuştur. Meydana gelen patlama olayında hayatını kaybeden örgüt mensuplarının ilimiz genelinde Güvenlik güçlerine ait hizmet binaları ve görevlilerine, halkın yoğun olarak bulunduğu alanlara ve ilimiz genelinde yapılacak basın açıklaması, Miting ve halkın toplu olarak bulunduğu yerlere ve etkinliklere yönelik olarak eylemlerde bulunacakları değerlendirilmektedir. Olay yerinde delil toplama ve diğer incelemeler tamamlanmış olup, soruşturmaya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde devam edilmektedir."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.10.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol