banner200
banner235
banner225
07 Ekim 2016 Cuma 07:43
Ankara Valiliği’nden Abdi İpekçi ve Sıhhiye’de basın açıklaması
banner188
banner213
banner230

Ankara Valiliği kentte birçok basın açıklamalarının, mitinglerin ve kitlesel eylemlerin yapıldığı Abdi İpekçi Parkı ile Sıhhiye’deki Sağlık Bakanlığı önündeki meydana basın açıklaması yasağı getirdi.

Basın açıklamasına yasak

OHAL’in getirdiği yetkiye dayandırılan yasakla Sağlık Bakanlığı önündeki üstgeçitten başlayarak kuzeye Sıhhiye Köprüsü istikametine doğru Abdi İpekçi Parkının Sağlık-1 Sokak girişine kadar olan alanda basın açıklaması yapılamayacağı belirtildi.

Yasağa uymayana ceza

Yasağa uyulmaması halinde kolluk kuvvetleri tarafından Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulacak ve Kabahatler Kanunu üzerinden yasal işlem yapılması sağlanacak.

Valilik açıklaması:

İlimizde basın açıklaması adı altında kitlesel katılımlarla, yaya ve araç trafiği akışını engelleyecek şekilde, ses ve gürültü kirliliği oluşturan ve kamu düzenini bozucu nitelikte eylem ve etkinliklerin düzenlenmek istenildiği görülmektedir. Bu nedenle, Ankara İlinde kamu düzeni, kamu esenliği ve güvenini sağlamak açısından Valiliğimizce basın açıklamalarının kullanımına ilişkin bazı tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.10.2016 07:43
Anahtar Kelimeler:
CumhuriyetAnkaraBasınAraç
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol