banner200
27 Eylül 2016 Salı 13:23
'Andımız' azarına inceleme
banner188
banner213

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir okulda bayrak töreninin ardından 'andımız'ı okumak isteyen öğrencileri azarlayan okul müdürü hakkında Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ön inceleme başlattı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda bayrak töreninin ardından 'Öğrenci andı'nı okumak isteyen öğrencilere, okul müdürünün tepkisi sert olmuştu.

Bir grup öğrenci, velilerin de isteğiyle bayrak töreninin ardından 'andımızı' okumak istemiş, bunu farkeden okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, duruma müdahale etmişti.

Öğrencileri azarlayan Karamustafaoğlu, andın okunmasına engel oldu. Müdür "Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz. Talimat mı aldın? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" demişti.

Okulda 'andımız'ı okumak isteyen öğrencilere müdürden tepki

O anlar, bahçenin dışında bekleyenler tarafından kaydedildi. Sosyal medya üzerinden başlayan tepkiler üzerine, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili ön inceleme başlattı. Kaydedilen görüntüler de incelemeye alındı.

CHP milletvekili Atilla Sertel'den de yaşananlara tepki geldi. Sertel, Karamustafaoğlu'nun tepkisinin anlaşılamaz olduğunu söyledi.

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise 'andımız'ın üç yıl önce yasayla kaldırıldığı hatırlatıldı. Bu nedenle okutulamayacağı belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 27.09.2016 13:23
Anahtar Kelimeler:
CHPEğitim
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol